Facebook Pixel Бораго на щедрій грядці. Ч3 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Бораго на щедрій грядці. Ч3

Назад Бораго на щедрій грядці. Ч3
15 квітня 2024

Для лікарських цілей збирають  квітучі верхівки огірочника і використовують їх свіжими або висушеними.  Сушать тонким шаром у місці, куди не потрапляють сонячні промені.  

Огіркову траву можна також заморожувати. Дуже корисні та смачні,  особливо для дітей, зацукровані квіти бораго. У скляну банку я насипаю шар  цукру, на нього вкладаю шар свіжих квітів бораго, знову шар цукру і т. д. Зверху  засипаю товстим шаром цукру. Зберігаю в холодильнику. 

Є інший рецепт: беруть квіти бораго,  2 ст. ложки цукру, 1 ст. ложку води, цукрову пудру. Зацукровувати квіти потрібно  відразу після збирання. З однієї частини води і двох частин цукру роблять густий сироп і остуджують його. Потім кожну  квіточку поливають сиропом за допомогою м’якого пензлика, а тоді опускають  її в цукрову пудру чи просто посипають нею пелюстки. 

Дуже красива і смачна заготівля  вийде з меду і пелюсток огіркової трави. Для цього в банку шарами додають  мед і квіти. Така смакота простоїть довго і дуже оригінально виглядатиме як окрема страва чи буде доповненням для свіжозаварених ароматних чаїв, налитих у прозорі скляні чашки.  

Бораго використовують для приготування тонізуючого напою. Приємний  тонізуючий чай готують із плодів глоду,  бораго, материнки, татарника. Всі інгредієнти беруться по 1 ч. ложці. Трав’яну суміш  заливають окропом і дають настоятися  протягом однієї ночі. Тонізуючий чай рекомендується приймати при депресії по  0,1 л двічі на день. 

Для лікування гастриту, запалення нирок і сечового міхура вживають настій із квітів бораго. Для цього заливають 5 г квітів огірочника 200 мл гарячої води і настоюють. Приймають через 6 годин. Такий настій також ефективний і при серцевих захворюваннях. 

Звичайний трав’яний чай готують, заварюючи 2 ч. ложки огіркової трави  склянкою окропу. Настоюють 5–10 хвилин. Такого чаю можна випити до трьох  чашок на день.  

Вітамінно-лікувальний чай: 7–10 листочків бораго заварюють двома склянками окропу і настоюють протягом 20–30  хвилин. Такий чай має сечогінні, заспокійливі властивості, покращує кровообіг,  а також знімає больові відчуття при запаленні горла.  

Настій для зниження температури, лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів, зниження кров’яного  тиску, зміцнення серцевого м’яза і для  збільшення лактації у матерів: 1 ст. ложку висушених стебел огіркової трави або  1 ч. ложку квіток заливають 250 мл окропу. П’ють по 1 чашці на день протягом  трьох тижнів. 

При надмірній пітливості готують такий настій: 1 частину огіркової трави  та 1 частину полуничного листя заливають окропом, настоюють і регулярно  п’ють замість звичайного чорного чаю.  

Свіжий сік листя п’ють при захворюваннях нирок. Зрізане нижнє листя  рослини добре промивають і обшпарюють окропом. Подрібнюють на м’ясорубці  або у блендері й віджимають через марлю  сік. Отриманий сік змішують із холодною кип’яченою водою в рівній пропорції  й кип’ятять 3 хвилини. Приймають по 3 ст. ложки 3–4 рази на день за півгодини до їди.  

Для лікування ревматизму 1 ст. ложку висушеного листя заварюють склянкою  окропу і настоюють, поки охолоне. Профільтровують і приймають по столовій  ложці тричі на день. Ще роблять припарки, заварюючи траву невеликою кількістю води. Трохи остудивши, викладають на тканину  і прикладають її до хворих суглобів. Зверху треба накрити плівкою або пакетом  і обернути хусткою, залишивши на всю ніч. 

При менструальних розладах, симптомах клімаксу у жінок 20 г листя  заливають склянкою гарячої води і проварюють 10 хвилин при слабкому кипінні.  Профільтровують і приймають по столовій ложці тричі на день до їди.  

При всій цінності бораго для здоров’я  людини застосовуйте його з обережністю — тривалий прийом цієї трави всередину може спровокувати проблеми  з печінкою.  

При шкірних захворюваннях уражені місця обробляють соком огірочника,  розведеного водою в рівній пропорції.  

Як бачимо, огіркова трава має високу харчову та лікувальну цінність. А при  такій різноманітності цілющих властивостей бораго кожен може підібрати собі  найбільш зручні рецепти для лікування. Тож хочеться побажати усім міцного здоров’я. Щоб ви ніколи не хворіли і щоб кожна лікувальна травичка стала для вас корисним компонентом для звичайного приємного чаювання!  

Валентина Рудич, с. Бистричі, Рівненська обл.