Дивовижний «африканець»
НазадЖивемо ми в селі, маємо господарство, город. Захоплююсь кімнатним та садовим квітникарством. Хочу роз повісти про рослину, котра полонила не лише мене, а й усіх моїх друзів та рідних.
Якось знайома подарувала мені невелику широколисту рослинку і наказала чекати дива. Рослина росла швидко. На товстому, м’ясистому стеблі було ві сім широких листків. Через деякий час стебло в одному місці набубнявіло, потім з’явився великий квітконос. Досягнувши висоти приблизно 50–55 см, суцвіття почало розкриватися. І це дійсно було диво! Велике кулеподібне суцвіття чер воно-помаранчевого кольору зачарувало всіх. Диво тривало близько двох тижнів. Після відцвітання я залишила дозрівати насіння. Потім висіяла його і дочекалася сходів молодих рослинок. Підняла книжки з квітникарства й дізналася, що моя красуня— це гемантус. А зараз розповім про деякі особливості цієї рослини.
Родина гемантусів налічує близь ко 50 видів цибулинних трав’янистих рослин, котрі ростуть у тропічних районах Африки.
У гемантуса Катарини цибулина до 8 см у діаметрі, округла, наполовину піднята над землею. Листя ланцетне, зібране в розетку, утворює несправжнє стебло до 150 см заввишки. Квітки зібрані у тугі зонтикоподібні або головчасті червоні суцвіття діаметром 20 см.
У природі гемантус росте на кам’янистих пагорбах Південної Африки. Відомі садові гібриди з великими яскраво-червоними суцвіттями. Гемантус має період спокою, котрий припадає на осінь та початок зими. В цей період рослину поливають рідко. Розмножується гемантус найчастіше дочірніми цибулинами. Мені ж вдалося виростити молоду рослину з дозрілого насіння.
Тетяна Возняк, с. Залав’я, Рівненська обл.