Як правильно зберігати спеції
НазадСухі пряні трави віддають свій аромат при нагріванні в рідині, а насіння — при нагріванні до 60 0С на сухій пательні з товстим дном. Зберігати прянощі слід у герметичних скляних банках у місці, захищеному від вогкості й денного світла. Цілісні горошини перцю, бруньки гвоздики, лавровий лист, кардамон, мускатний горіх, насіння зонтичних рослин (зіра, фенхель, кріп, кмин) і багато інших можуть зберігатися без втрати цінних властивостей протягом кількох років.
А що стосується готових (подрібнених) спецій і приправ, то на них поширюються більш жорсткі вимоги щодо термінів зберігання. Краще не розмелювати суміші про запас — уже за тиждень вони зазвичай видихаються. Не зберігайте спеції безпосередньо над плитою: випаровування під час готування їжі проникатимуть у ємності, й приправи злипнуться або взагалі запліснявіють. Дехто зберігає приправи в холодильнику, і це також неправильно через присутність вологості. Однак, наприклад, заготовки з олії, цибулі та приправ можна без проблем тримати у морозильній камері, бо олія захищає і зберігає аромати.
Існує таке правило: якщо спеції поєднуються між собою, то вони підходять до одних і тих самих продуктів (м’яса, риби, овочів тощо). Найголовніше — використовувати прянощі в дуже невеликій кількості. Наприклад, пара зерняток розтовченого коріандру надасть пряного аромату вашій страві, а ось надлишок навіть найкращої приправи може зіпсувати смак продуктів.