Мої незвичні букети
НазадЧай завжди є універсальним напоєм для всіх. У будь-яку пору року він приємно бадьорить і дарує насолоду своїм смаком і ароматом: у теплу погоду тамує спрагу, в холодну — зігріває. Зазвичай усе залежить від смакових уподобань людини.
Найпоширеніші чаї в нашій країні — це чорний та зелений, що виготовляються із чайного листя. Є чай листовий, гранульований, у пакетиках, пресований. Чай у пакетиках — найдрібніший. Він вважається найпоширенішим варі- антом, який зручно брати в дорогу або заварювати на роботі. Для дому всі купують гранульований, крупно- чи середньолистовий чай.
Займаючись приготуванням фіточа- їв, я дуже вподобала новинку чайного виробництва — в’язані чаї. Саме ця ідея стала новим поштовхом у моїй творчості, адже вони надають особливої естетики чаюванню, дуже гарні на вигляд, ароматні. Тому для вас і ваших друзів такий чай стане цікавим і несподіваним подарунком.
Виглядає такий чай, як невеличкий букетик, а під дією гарячої води він розкривається у прекрасну квіткову композицію. Незвичайна краса цього фантастичного процесу подарує вам незабутню естетичну насолоду!
В’язаний чай, або чай-квітка,— це щось особливе! Як і інші види чаю, він чинить виражену цілющу дію на організм і сприяє гармонізації емоційного стану людини.
В’язаний чай індивідуальний. Різні відтінки смаку дарують напою вплетені в букет квітки хризантеми, календули, гібіскуса, іван-чаю, жасмину, бутони чайної троянди,— на ваш вибір. А м’ята, меліса, липа, материнка і чебрець додадуть йому ще більш насиченого і неповторного духмяного аромату. Чай-квітка — дуже крихкий продукт. Тому він вимагає до себе неабиякої уваги і турботи в процесі виготовлення, особливо на етапі сушіння та в’язання. Увесь процес виробництва — від збору до скручування — проводиться ручним способом. На створення таких букетиків витрачається немало часу.
У процесі заварювання розпускаються листочки і квіти — це досить красиво, тому краще використовувати посуд із прозорого матеріалу, для того щоб мати можливість насолодитися естетичним видовищем. У приготуванні такого чаю дуже важливо не перестаратися. Температура води повинна бути не вище 70...80 0С. При заварюванні таким способом пелюстки не втратять свій колір і не пошкодяться. Крім того, так набагато краще роз- криється повний ароматичний букет на- пою. Заварник потрібно обдати окропом. Для ліпшого заварювання ємність обов’яз- ково накривають кришкою. Готовність чаю визначається осіданням квітки на дні за- варника. Чайний настій п’ють після повного розпускання, зазвичай за декілька хвилин, після чого його можна заварювати ще, збільшуючи час кожного заварювання на 3 хвилини. Такий напій завжди освіжає і тонізує організм. Насолодитися його тонким смаком можна в колі друзів, смакуючи чай дрібними ковтками.
В’язаний чай, як і будь-які інші чаї, містить багато корисних речовин, допомагає поліпшити травлення і зняти стрес після робочого дня. Вплив чаю на організм визначається його складом, наприклад, квіти календули допоможуть стабілізувати рівень артеріального тис- ку, жасмин додасть бадьорості, а м’ята і меліса заспокоять ваш організм. Часто в таких чаях використовуються цілі ком- позиції, тому вони мають дуже незвичний і вишуканий вигляд. Можна довго спостерігати за тим, як колишуться пелюстки квітів та листочки. Від цього захопливого видовища важко відірвати погляд!
Насолоджуючись таким чаєм, відчуваєш, що він є втіленням досконалої краси, і така думка вже сама по собі має цілющі властивості.
Валентина Рудич, с. Бистричі, Рівненська обл.