Facebook Pixel Основні помилки при вирощуванні розсади. Ч2 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Основні помилки при вирощуванні розсади. Ч2

Назад Основні помилки при вирощуванні розсади. Ч2
07 жовтня 2024

Спроба «поліпшити» оброблене виробником насіння  

Спроба «поліпшити» посівні якості насіння, вже обробленого виробником, здатна призвести до сумних наслідків.  Як мінімум, вона зведе нанівець усі переваги вашої покупки. У гіршому ж випадку насіння може втратити схожість. Якщо  насіння зелененьке, червоненьке, помаранчеве або дражоване— ​це означає, що його обробили від безлічі хвороб.  

Недотримання термінів вирощування  

Початківці-городники помилково вважають, що особливо дотримуватися термінів посіву і вирощування розсади не  варто: подумаєш, трьома тижнями раніше або двома тижнями пізніше— ​яка, здавалося б, різниця. Проте різниця є, і вона  суттєва— ​рослини вийдуть слаборозвиненими або перерослими й будуть гірше приживатися на постійному місці. 

Надмірне заглиблення насіння 

Якщо заглибити насіння у ґрунт більше, ніж потрібно, це може стати причиною того, що воно не проросте взагалі або проростуть одиниці. Глибина загортання насіння для більшості видів дорівнює двом діаметрам насінини. Не забуваємо і про те, що є насіння, яке сходить на світлі,— ​його взагалі не можна присипати ґрунтом.  

Загущення посівів  

Ще одна типова помилка багатьох садівників— ​загущений  посів насіння, наслідком якого стає слабка, витягнута розсада. Загущені посіви набагато частіше уражуються хворобами.  До того ж сіянцям банально не вистачає місця для нормального розвитку, а при пікіруванні ви сильно ушкоджуєте кореневу систему. Звичайно, для кожної культури щільність посівів буде різною. Застосування касет радикально вирішує цю проблему.  

Полив після посіву  

Полив насіння, точніше, ґрунту, де воно міститься відразу після посіву, призводить до того, що насіння разом із водою затягується у глиб ґрунту. Це означає, що воно значно довше  проростатиме, якщо проросте взагалі. Ґрунт необхідно поливати перед посівом насіння, використовуючи воду кімнатної  температури. Якщо потрібно зволожити ґрунт після посіву, зробіть це за допомогою пульверизатора. 

Підготував Володимир Столяренко