Особливості посіву цибулин гладіолусів
Часто на клумбах або в садах можна побачити багаторічну квітку гладіолус, або по-іншому шпажник чи косарик. Такі рослини виділяються великою кількістю відтінків, а також різноманітністю сортів. Якщо ви хочете прикрасити свій сад, прибудинкову територію такими квітами, тоді необхідно вибрати цибулини гладіолусів для висаджування. Усього селекціонери виділяють понад 5000 різних сортів, які вирощують у Європі, Азії та Африці. Така різноманітність дозволяє вирощувати рослини як у великих оранжереях, садах, так і вдома на балконі чи лоджії.
Зростання невеликих рослин становить близько 30-40 см, гладіолуси-велетні досягають висоти 150 см. Якщо садити гібриди квітів у родючий ґрунт, то їх висота може сягати півметра.
При виборі таких рослин варто звертати увагу на такі параметри:
- колір. Від виду відтінку залежатиме, якими фарбами зацвіте квітка. Якщо потрібно створити квіткову композицію, тоді краще вибрати кілька відтінків, які будуть гармоніювати між собою і одночасно квітнути;
- вид селекції. Можна вибрати гладіолуси вітчизняної селекції, або зарубіжної. Все залежить від того, який тип рослин ви хотіли б вирощувати;
- клас. Ця характеристика дозволяє підібрати рослини за зростанням. Наприклад, якщо потрібно, щоб квіти поміщалися в горщики і не займали багато місця, тоді варто вибрати низькорослий тип. Звичайний вид можна висаджувати на відкритому ґрунті в парках та садах. У ландшафтному дизайні можна використовувати гібридні сорти.
Вибрати рослини можна в каталозі гладіолусів в інтернет-магазині "Сільський Вісник".
Головні сорти гладіолусів
Для того щоб була можливість створити вдалу висадку рослин на клумбі або в саду, необхідно підібрати потрібний тип квітів. Усього виділяють кілька сортів гладіолусів:
- гофровані гладіолуси. Квітки таких рослин відкриті та хвилясті. Такий вид підходить для зрізання та створення квіткових композицій. Гофрований вигляд відрізняється великою кількістю забарвлень, від червоного, бордового до фіолетових відтінків;
- великобарвні гладіолуси. Такий сорт називається садовим, тому що досягає висоти 1,5 метри. Квітки великі та довгі. Вирощувати їх можна як у відкритому ґрунті, так і в оранжереї;
- низькорослі. Їм характерна мініатюрність, і навіть витонченість. При правильній посадці їх не потрібно буде підв'язувати;
- махрові гладіолуси. Для цього сорту характерна наявність другого ряду пелюсток, які ближче до країв мають дрібну гофру;
- дикі. Порівняно із звичайними сортами, вони не вимагають додаткового догляду. Їх не потрібно викопувати взимку.
Сьогодні в інтернет-магазині можна знайти дешеві китайські, японські та європейські сорти.
Цибулини гладіолусів: особливості посадки
Такі квіти відомі своєю естетичністю. Незважаючи на те, що в цілому цибулини гладіолусів є невибагливими, їх посадка і догляд передбачає певні правила.
Для посадки гладіолусів найкращим часом вважається друга половина весни, коли земля прогрівається до оптимальної температури. У південних областях України ідеальним часом посадки гладіолусів є квітень місяць, у центральній частині перша половина травня. Рослини не можна садити восени, посадковий матеріал може вимерзнути. На зиму бульбоцибулини потрібно викопувати і зберігати до зими. Лише у південних частинах можна висаджувати квіти, подбавши заздалегідь про їхнє утеплення.
Тільки якісний посадковий матеріал, допоможе виростити гарні квіти гладіолуси. Купити цибулини гладіолусів гарної якості можна у тематичному інтернет-магазині з позитивними відгуками та репутацією.
При виборі рослин необхідно враховувати такі характеристики, яким вони повинні відповідати:
- мати пружну шкірку і без будь-яких дефектів на поверхні;
- основний паросток має бути міцним;
- вони можуть бути середніх розмірів;
- денце не повинно бути сильно увігнутим;
- можуть мати світло-коричневі горбки, але не коричневі.
Оптимальним місцем посадки гладіолусів навесні у відкритий ґрунт є сонячна місцевість, яка захищена від поривів вітру та протягу, заздалегідь проростивши бульбу.
Посівний матеріал не зростатиме, якщо ґрунт дуже вологий. Супіщаний і суглинистий ґрунт вважається найправильнішим. Для того, щоб рослини отримували потрібну кількість корисних речовин, рекомендується змінювати їх місце посадки. Якщо ґрунт на ділянці виснажений, то найкраще до нього внести фосфорно-калійні добрива.
Від розміру цибулини залежить глибина її посадки. Якщо велика рослина, її занурюють на 5-6 см, якщо невелика - тоді на 2-3 см. Відстань між квітами становить 15-20 см. При формуванні лунок, дно бажано покрити піском.
Після того, як посівний матеріал був відправлений у лунку, зверху необхідно трохи присипати його піском, а потім ґрунтом.
Повноцінний догляд за гладіолусами складається з наступних етапів:
- поливати рослину необхідно раз на 14 днів;
- вода не повинна потрапляти на листя;
- розпушування та підгортання ґрунту допомагають здійснити належний догляд;
- бур'ян негативно впливає на зростання рослин, тому ділянку необхідно періодично очищати;
- якщо стебла високі, їх пов'язка допоможе їм не зламатися;
- підживлення може добре позначиться на якості ґрунту.
Як купити цибулини гладіолусів?
В інтернет-магазині «Ci.B» ви зможете купити цибулини гладіолусів різних сортів. Широкий асортимент та доступні ціни віртуального каталогу допоможуть здійснити замовлення. Компанія Сільський Вісник уже понад 20 років надає аграрну продукцію на території України. Клієнтами організації є професійні фермери, агрономи, садівники, ландшафтні дизайнери, квіткарі. Замовити продукцію можна як оптом, так і в роздріб. Отримати додаткову інформацію при виборі цибулин ви зможете звернувшись до консультантів компанії. Доставка продукції здійснюється як у місто Київ, так і територією України.