Чому клематиси потрібні вашій ділянці і як їх правильно вибрати і посадити
Ніжні та яскраві квіти клематисів викликають інтерес садівників недарма. Вони гарно й рясно цвітуть, можуть суперничати по ефектності з екзотичними рослинами і при цьому не вимогливі до догляду. Якщо ви хочете насолоджуватися розкішним і насиченим цвітінням в саду з червня по вересень, вам варто купити саджанці клематисів. В інтернет-магазині “Сільський Вісник” можна вибрати як класичні сорти цих квітів, так і екзотичні види рослини. Придбати їх можна оптом або в роздріб.
Рекомендації по вибору саджанців клематисів
Одна з причин купити клематиси для заміського будинку або дачі — при правильному догляді рослина здатна радувати своїми квітами до 30 років поспіль. Різноманітність сортів цієї квітки ставить покупця в глухий кут. В каталозі інтернет-магазину доступні дрібноквіткові і крупноквіткові рослини. Деякі з них здатні давати кілька сотень квіток за сезон. Перед тим, як замовити саджанці клематисів, прислухайтеся до порад фахівців:
- Краще всього підбирати ті сорти рослин, які районовані. Це означає, що клематиси були вирощені в умовах, найбільш близьких до вашого місця проживання. У нашому інтернет-магазині можна придбати саджанці, підготовлені у вітчизняних розплідниках. Тому вони краще приживаються і легше переносять посадку.
- Якщо ви не готові до експериментів, варто підібрати прості класичні сорти рослин з рясним цвітінням і великим обсягом зеленої маси.
- Перед покупкою вивчіть особливості груп клематисів. Це дасть уявлення про складності догляду за рослиною і дозволить вибрати оптимальний варіант для вашого саду.
- Щоб полегшити посадку і забезпечити хорошу приживлюваність, рекомендуємо вибирати рослини, вирощені в контейнерах. Ціна на саджанці клематисів, які підготовлені таким способом, може бути трохи вище, тому що відправка поштою вимагає дбайливого ставлення до посадкового матеріалу.
Незважаючи на різноманіття сортів клематисів — а їх понад 3000 тисяч, усі вони поділяються на три групи. До першої належать рослини, у яких цвітіння починається тільки на торішніх пагонах. Друга група — клематиси з двома хвилями цвітіння, які утворюють свої квіти на торішніх і нових пагонах. Третя група включає в себе рослини, цвітіння яких починається тільки на нових пагонах.
Саджанці клематисів — як правильно садити рослина
Кращий час для пересадки клематисів в грунт — початок літа або рання осінь, коли є не менше 1,5-2 місяців до початку заморозків. Для посадки потрібно підібрати захищене від вітру місце з гарним освітленням. При цьому не варто висаджувати квіти у безпосередній близькості від огорож і стін. Грунт повинна бути лужною, нейтральною або слабокислою.
Глибина і розміри ями для саджанців залежить від типу грунту:
- 70х70х70 см — для важкого грунту;
- 50х50х50 см — для легкого грунту.
Між ямами необхідно дотримуватися крок у 70 див. Щоб захистити кореневища від грунтових вод, можна прокласти на дно ями дренаж. Перед посадкою клематисів ями заповнюють грунтом з високим вмістом поживних речовин. Також необхідно додати перегній — до 2 відер. Рекомендується використовувати суперфосфати для удобрення грунту — до 100 р.
Чого не можна робити при догляді за клематисами
Перше, що потрібно пам'ятати, якщо ви завели клематиси — догляд за ними простий, проте рослина не прощає кількох помилок. Квіти не зазнають перезволоження, тому їх не варто садити уздовж стін — їх може залити вода з даху. Обов'язково забезпечте рослині опору, за яку воно буде чіплятися. Також необхідно уникати перегріву ґрунту — періодично проводите мульчування. У районах з високими температурами рекомендується притіняти кореневу зону рослини влітку. Клематиси не варто садити поблизу з іншими багаторічними рослинами.