Facebook Pixel Борошниста роса. Ч2 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Борошниста роса. Ч2

Назад Борошниста роса. Ч2
22 січня 2024

Ефективна боротьба з борошнистою росою 

Регулярно перевіряйте рослини на наявність вищезазначених ознак зараження. Деякі види рослин більш сприйнятливі до борошнистої роси, ніж інші. Дійте якомога швидше при перших  симптомах, оскільки хвороба швидко поширюється. Крім того, чим більше запущена хвороба, тим складніше боротися  з борошнистою росою.  

Найкращий захист від борошнистої роси – це просто профілактика.  За допомогою кількох заходів ви можете зменшити ризик розвитку хвороб для  ваших рослин у саду та теплиці. Однак це не завжди спрацьовує, тож іноді вам доведеться вдаватися до більш суворих заходів у разі зараження.  

Якщо ви рано виявили хворобу, можна боротися з нею різними домашніми  засобами та органічними домашніми пестицидами. Деякі корисні комахи також  харчуються цим грибом, саме тому вони ідеально підходять для використання на грядках. У разі серйозного зараження часто можуть допомогти лише хімічні фунгіциди. 

Профілактичні заходи: достатня відстань між рослинами, оптимальне  розташування, висадка стійких до борошнистої роси рослин (базилік, часник),  щорічна обрізка (переважно навесні), регулярне внесення зміцнювачів рослин (гній, компост).  

Легке зараження борошнистою росою: побутові засоби (молоко, харчова  сода); обробка настоями, що містять діоксид кремнію (хвощ польовий); корисні комахи, які поїдають цвіль, особливі  мікроорганізми, які є у ґрунті, й підтримують здоров’я рослини.  

Сильне зараження: сильна обрізка, хімічні фунгіциди на основі міді або сірки. 

Своєчасна обрізка рослин проти борошнистої роси 

Багато садів щороку спустошуються  борошнистою росою. Ви можете стримати цю епідемію, обрізавши кінчики  пагонів заражених рослин восени. Спори борошнистої роси люблять зимувати  тут, а з’являться лише наступної весни. 

З тієї ж причини не слід залишати опале листя та інші заражені частини рослин, що лежать навколо, або навіть  кидати їх на компост. Узагалі, сильна обрізка заражених рослин корисна для того,  щоб протидіяти розповсюдженню грибного збудника та запобігти йому з самого початку. До того ж, заражені частини  рослини у майбутньому не набувають  здорового забарвлення, а просто зберігають плями на листі, зміну кольору  та висохлі ділянки. 

Домашні засоби проти легкої інвазії  

У разі легкого зараження не потрібно витягувати «важкі гармати», оскільки ці токсини негативно впливають не  тільки на збудників грибів. Лише коли  ніщо інше не допомагає, хімічні фунгіциди мають сенс – після ретельного  зважування всіх переваг та недоліків. Якщо борошниста роса виявляється на ранній стадії, старі домашні засоби, такі як молоко та харчова сода, добре допомагають, але використовувати їх слід кілька разів з інтервалом у два-три дні. На жаль, одноразове застосування не дає бажаного ефекту. 

Обприскування молоком. Для цього випробуваного рецепту використовуйте свіже натуральне незбиране  молоко. Нежирне молоко, як і молоко  після обробки для тривалого зберігання, непридатне і не дає бажаного  ефекту, оскільки ферменти та бактерії, які присутні в молоці для лікування, були знищені попередньою обробкою. 

● Змішайте свіже молоко з кип’яченою  (й охолодженою!) водою. Співвідношення: 1 ч. молока на 9 ч. води (можна 1:7).  За можливості використовуйте дощову воду або відстояну з-під крана. 

● Перелийте суміш у попередньо ретельно вимитий розпилювач.  

● Ретельно обприскайте заражені частини рослини. Рідина повинна  капати з листя і пагонів. Не забудьте  обробити й нижній бік листя. Повторюйте обробку кожні два-три дні протягом  двох-трьох тижнів. 

Харчова сода. Добре змішайте 2 ст. ложки соди з 20 мл олії та 2 л води. Замість олії як прилипач можна додати миючий засіб або господарське мило. Наповніть сумішшю попередньо очищену пляшку з пульверизатором і обробляйте рослини, уражені борошнистою росою, кілька разів на тиждень.  

Хвощ проти борошнистої роси. Ферментований екстракт польового хвоща  ефективний проти збудників борошнистої  роси, головним чином завдяки мінеральним солям, що містяться в ньому, таким  як діоксид кремнію, калій та кальцій. Це робить рослини більш стійкими до нападу грибів та комах. Використовують його профілактично. Рецепт: 

● Зберіть болотний або польовий хвощ без коріння. Віддавайте перевагу польовому хвощу, оскільки він містить багато кремнезему. Однак болотний хвощ легше знайти. 

● Наріжте хвощ якомога дрібніше, оскільки це дозволить краще виділити кремнезем.  

● Покладіть 1 кг рослинного матеріалу в пластикове відро, налийте  10 л води й добре розмішайте. 

● Хвощ слід помішувати двічі на день. Ферментація триває від 8 до 14 днів, залежно від зовнішньої температури. 

Щойно бульбашки перестануть підніматися, відфільтруйте рідкий гній  і налийте його у добре закорковувані ємності. Розводьте настій водою у пропорції  1:9 та обприскуйте рослини приблизно кожні 8–10 днів між травнем і серпнем.  (далі буде) 

 

Підготував Володимир Столяренко