Facebook Pixel Бугенвілія - секрети вирощування | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Бугенвілія - секрети вирощування

Назад Бугенвілія - секрети вирощування
04 березня 2024

Усі, хто бачать бугенвілію під час  цвітіння, не можуть стримати свого захоплення від тої краси. Адже  суцвіття цієї бразильської ліани великі, пишні та яскраві. 

Та не квіткам завдячує бугенвілія  своєю вродою (якраз вони жовтувато-зелені та малопоказні), а приквітникам, що  оточують квіточки. Приквітники в цієї рослини великі та яскраві. Колір їх може бути різним — бузковим, рожевим, білим, червоним, помаранчевим тощо. Квітує  бугенвілія при правильному догляді довго — з квітня і по вересень.  

Які ж секрети має ця красуня, щоб  ми могли милуватися її блискучим темно-зеленим листям, гарним ростом та  пишним цвітом протягом довгих місяців?  Радо поділюся ними із читачами «Сільського вісника».  

● Бугенвілія любить багато сонця, тож забезпечте її гарним освітленням.  При нестачі світла красуня може скинути листя.  

● Рослина найкраще розвивається в поживному і досить важкому ґрунті. Гарним субстратом для неї є дернова та  листкова земля, перегній та пісок у співвідношенні 2:1:1:1.  

● Вічнозелена красуня у період росту потребує рясного поливу, а влітку —  ще й обприскування. При обприскуванні намагайтеся не потрапляти на суцвіття.  

● Якщо ґрунт у горщику буде перезволоженим, у бугенвілії почне жовтіти листя (не забудьте про дренаж на дні  горщика!). Дозвольте ґрунту просихати до наступного поливу, але не пересихати,  адже навіть при короткочасному пересиханні земляної грудки рослина скине квіти.  

● Цвітіння буде рясним, якщо бугенвілія влітку отримує достатньо тепла  та свіжого повітря. Тому дуже бажано виставляти її на вулицю.  

● Підживлюють рослину лише з весни й до кінця літа, раз на тиждень.  

● Якщо молоді пагони завивати навколо зрілих, ліана цвіте більш активно. 

● Після цвітіння довгі гілки слід  вкорочувати, аби стимулювати розвиток міцних однорічних пагонів, на яких  наступної весни з’являться квіти.  

● Бугенвілія не витримує морозів,  тому до настання перших осінніх приморозків її заносять у приміщення. Зимувати вона має за температури не нижчої,  ніж +5 0С. Але за низької температури рослина скидає листя. Тому, якщо хочете  зберегти листя протягом року, дозвольте їй зимувати у світлому приміщенні за  температури близько +18 0С.  

● Весною, коли ледь починають відростати нові пагони, молоду бугенвілію  пересаджують у більший горщик. Великі дорослі рослини не пересаджують  (їх пересадку роблять раз на 5 років),  а лише замінюють у їхніх горщиках поверхневий шар ґрунту.  

Сподіваюся, що ці невеличкі секрети допоможуть вам виростити красиву та  здорову бугенвілію, що подарує вам безліч яскравих суцвіть. Успіхів у вирощуванні! 

Ірина Соколова, канд. с.-г. наук