Facebook Pixel Час сіяти перець. Ч2 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Час сіяти перець. Ч2

Назад Час сіяти перець. Ч2
05 лютого 2024

Догляд за розсадою 

Головне — це полив. Перець любить  воду і регулярний полив, а не «коли згадав, тоді й поливаю». Але знову ж таки  витримуйте невеликі перерви. Краще стежити за розсадою і поливати її вчасно, щоб потім не втратити частину врожаю. 

Чи бувало у вас таке, що перець зійшов, випустив кілька справжніх листків і завмер? Не росте — і все тут. Уважно придивляємося до рослиночок. 

При нестачі азоту нижні листки набувають жовтуватого забарвлення, а сама рослина гальмується в рості  і розвитку. Як підживлення для забезпечення рослин азотом можна використовувати аміачну селітру, сульфат амонію,  або сірчанокислий амоній, сечовину чи аміачну воду. Для розсади більш ефективні підживлення розчиненими  у воді добривами — необхідні речовини швидко надходять до рослин, і вони  незабаром набувають нормального  забарвлення і відновлюють розвиток. Що стосується концентрації добрива,  то її треба зменшити приблизно удвічі в порівнянні з тією, що вносять під  дорослі рослини. Наприклад, для розсади потрібно півтори столових ложки  азотного добрива на відро води. За дві години до внесення добрив слід полити  рослини, добре зволоживши ґрунт, потім внести добрива в рідкому вигляді й  через годину ґрунт злегка розпушити. 

При нестачі калію на найнижчих листках розсади виникають хлоротичні  плями, нові листки утворюються погано, їх набагато менше, ніж повинно  бути згідно з розміром рослини, а по краю, навіть у молодих листочків, може бути заіржавлення. У цьому випадку використовують такі калійні добрива:  сірчанокислий калій, або сульфат калію, калімагнезію, або сульфат калію  і магнію, монофосфат калію і калійну селітру. Перше підживлення калієм краще  робити після того, як розсада сформує  два або три листки. Повторно підживлювати можна через сім-десять днів.  

При дефіциті фосфору листки і стебло розсади стають темнішими, іноді червоніють. Через деякий час листя скручується або деформується іншим чином і може навіть опадати.  Для цього випадку підійдуть такі фосфорні добрива: простий суперфосфат,  подвійний суперфосфат, амофос, діамофос, метафосфат калію, фосфоритне  борошно, кісткове борошно. Наприклад, простий суперфосфат розчиняють у кількості 3,5–4 г на літр води.  До повного усунення дефіциту фосфору можна проводити кілька підживлень, але між ними обов’язково потрібно робити тижневий інтервал.  

Якщо ґрунт збалансований за основними елементами живлення і ваші рослини розвиваються досить добре, можна проводити підживлення сучасним  комплексним водорозчинним добривом із включенням мікроелементів. Список цих добрив досить широкий (Партнер, Новалон, Плантафол, Майстер тощо), але відсоток азоту, фосфору, калію та інших елементів у кожного з них  може бути різним, оскільки вони призначені для підживлення в різні етапи  розвитку рослин та для різних культур. На це обов’язково звертайте увагу.

Бажаю читачам «СВ» виростити розсаду, яка буде вас радувати своїм виглядом і дасть рекордний урожай у цьому році!  

Підготував Володимир Столяренко