Facebook Pixel Два врожаї картоплі | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Два врожаї картоплі

Назад Два врожаї картоплі
13 жовтня 2023

Відомо, що на півдні України вирощують два врожаї картоплі,  а у нас ніхто й не мріє про таке.  Саджати звикли в кінці квітня, а збирати в кінці серпня — на початку вересня. А про ранні сорти хоч і чули, та, на  жаль, не вміють їх вирощувати, хоча вони достигають за 70–90 днів. А коли садити різану картоплю, термін вегетації ще скорочується. 

Одного року ми посадили ранню  картоплю 10 квітня під агротканину. Через тиждень вона зійшла. А через місяць  зацвіла, коли та картопля, що була висаджена в ґрунт на початку травня, ще  тільки починала сходити. Агротканину  зняли через три тижні. В червні ми копали картопельку для щоденного вжитку, а 10 липня викопали останню, щоб  звільнити площу. Водночас звільнилась діляночка після часнику. Отже, вирішили посадити картоплю на другий урожай. 

Ту картоплю, котру ми викопали в липні, спустили в підвал і протримали  там тиждень. Потім вийняли та поставили на пророщування. За три дні вона  проросла й була вже готова до посадки, що ми й зробили 20 липня. На п’ятий  день вона почала сходити. При садінні підсипали нітроамофоску, яка містить по 16% азоту, фосфору та калію. 

Була тепла погода, тому картопля  швидко пішла в ріст. 20 серпня (рівно через місяць після посадки) вона зацвіла.  Цікаво було дивитися: кінець вересня, вже й трава пожовкла, а наша картопля стояла зелена, як рута. В жовтні зібрали другий урожай.  

Однак можна було зробити й по- іншому: викопати в червні картоплю молодою та посадити вдруге з минулорічного врожаю. Тоді можна було б збирати  другий урожай раніше — у вересні.  

Наступного року весна була холодна й затяжна, а літо — спекотне та сухе.  За таких погодних умов важко виростити добрий урожай. Та ми його таки  зібрали! Експериментальні грядочки,  тобто ті, що садили по одному кілограму, не розчарували нас. Із 1 кг вони дали  врожай 2–5 відер. 

Наступного року садитимемо ті  з них, що найкраще витримали такі суворі погодні умови й дали найбільші за  розміром бульби. Якщо когось зацікавили  мої експерименти, можете самі спробувати. Щиро бажаю успіху!  

 

З повагою, Надія Мовчан, м. Гадяч, Полтавська обл.