Facebook Pixel Чорнобривці — краса і здоров’я | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Чорнобривці — краса і здоров’я

Назад Чорнобривці — краса і здоров’я
22 грудня 2023

Завжди милуюся чорнобривцями і не перестаю насолоджуватися їхньою неповторною красою, ніжністю та прихованою в них цілющою силою. Ця незвичайна сонячна квітка дарує радість  і тепло протягом літа та осені й до перших морозів, чаруючи всіх своїм терпким  ароматом і яскраво-вогняним кольором. Чорнобривці прикрашають чи не кожен сад, город і квітник. Оспівані в піснях і прославлені у віршах, казках та легендах, вони стали символом українського народу.  

Чорнобривці (лат. Tagetes) мають цілющі властивості, містять багато ефірної  олії та інших корисних для здоров’я речовин. Із цих рослин готують звичайні та  лікувальні чаї. Адже біологічно активні речовини, виявлені у складі надземної частини рослини, мають противірусну активність. Їх можна додавати в компоти й киселі, яким вони нададуть незвичного й особливого аромату. 

Лікувальні напої з використанням чорнобривців допомагають упоратися  з респіраторними захворюваннями в період їх масового спалаху. Особливо корисна настоянка з них для заспокоєння  нервової системи. Для цього потрібно пити по п’ять крапель настоянки один раз на день до їди, бажано зранку.  

Чорнобривці допомагають вилікувати печінку й нирки, а в разі запальних  процесів— ​знімають біль. Настої із рослини поліпшують обмін речовин, позитивно діючи на підшлункову залозу, вони  здатні знизити кількість цукру в крові на початковій стадії цукрового діабету.  

Для лікування і профілактики захворювання підшлункової залози та  цукрового діабету вживають такий чай:  одну квітку чорнобривців подрібнити, заварити в 1 склянці окропу і вживати по 1/4 склянки 4 рази на день. Або 50 штук  чорнобривців із темними квіточками залити 0,5 л горілки, настояти тиждень,  а потім приймати цю настоянку по 1 ч. ложці тричі на день перед їдою. 

Настій чорнобривців корисний для підвищення імунітету: 2 ст. ложки сухих квіток залити літром окропу і настояти  півгодини, приймати до їди за 20–30 хвилин. Курс повинен тривати близько місяця,  потім перерва на місяць, потім іще курс.  

Квіти й особливо листя цієї рослини багаті ефірними оліями, тому  тим, у кого є алергія, слід бути дуже  обережними з кількістю їх застосування. Щоб перевірити, чи підходить  вам таке лікування, треба спробувати для початку легкий настій: одну квітку  чорнобривців покласти в чашку і залити окропом. Через 15 хвилин процідити  і випити. Ваш організм відразу відчує позитивні чи негативні зміни.  

Для настою потрібно використовувати чорнобривці помаранчевого і жовтого  кольорів, адже в них міститься багато лютеїну. Не слід їх варити, бо лютеїн втратить свої корисні властивості. Також можна чорнобривці настояти на спирту і приймати по 5–6 крапель тричі на день.  

Оздоровити печінку допоможе такий лікувальний чай: 5 квіток чорнобривців залити 1 л киплячої води, кип’ятити  3 хвилини на слабкому вогні, процідити.  Приймати по 250 мл до їди вранці й увечері. Курс лікування— ​1 місяць, потім перерва на тиждень і повторний курс. Відвар  використовують і зовнішньо, як примочки при захворюваннях шкіри.  

Для зниження артеріального тиску слід подрібнити та змішати порівну квітки календули, чорнобривців, перцевої м’яти, залити 1 повну ст. ложку збору 1 склянкою окропу й залишити на 10–15 хвилин, а тоді процідити. Пити за півгодини до їди без цукру чи додати мед. Приймати щодня 2–3 тижні. Через деякий час тиск нормалізується. 

Щоб зміцнити стінки судин при  зовнішніх і внутрішніх кровотечах, достатньо 2 ст. ложки квіточок чорнобривців і 1 ч. ложку квіток таволги заварити  2 склянками окропу, дати настоятися в закритому посуді 20 хвилин. Пити  до їди по 1 склянці тричі на день. Допомагає відвар чорнобривців і від артриту  суглобів рук та ніг: 20–25 свіжих квіточок  чорнобривців заварити в 1 л води, закутати і настоювати, доки напій не охолоне.  Із сухих квітів— ​1 ст. ложку на склянку окропу. Проціджений відвар вживати  від 1 до 2,5 ложки на день замість чаю чи води від 1,5 до 3 місяців. Повторний  курс проводити кожні 6–12 місяців, залежно від самопочуття.  

Заспокійливий, сечогінний, потогінний і протиглисний настій, приготовлений із 1 ст. ложки квіток, залитих  1,5 склянки окропу, настояти 30 хвилин, процідити і приймати по 2 ст. ложки 3–4 рази на день. 

Наше здоров’я залежить від нас самих. Його не купиш за жодні гроші.  Природа подарувала нам безліч доступних засобів для того, щоб стати на шлях  до здоров’я, щастя та успіху. І якщо у вас на обійсті квітнуть чорнобривці, ніколи  не втрачайте нагоди, щоб поповнити запаси цих без сумніву красивих і цілющих  рослин, які подарують вам бадьорість і гарний настрій.  

 

Валентина Рудич, с. Бистричі, Рівненська обл.