Facebook Pixel Хочу милуватися квітучою павловнією. Ч1 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Хочу милуватися квітучою павловнією. Ч1

Назад Хочу милуватися квітучою павловнією. Ч1
20 вересня 2024

Доброго здоров’я всім, хто плекає красу — на землі й на шпальтах яскравої та корисної газети для  закоханих у диво! З «СВ» товаришую десятий рік. Деякі випуски зачитуємо «до  дірок», було багато замовлень, безліч порад успішно використовую на практиці.  

Так, саме з вашої подачі оселила у своєму садку павловнію, яка чудово зимує вже три роки і скоро потішить квітуванням. Коли в одному з каталогів  «СВ» побачила небесно-бузкові дзвоники величезних суцвіть, закохалася  з першого погляду. І любов ця виявилася взаємною — лопушиста гарнюня  на четвертий рік свого існування досягла трьох із половиною метрів зросту.  Формую у вигляді штамбу, що додає їй особливої привабливості. У павловнії гарна розріджена крона, витончений малюнок і колір кори, але родзинка її — саме листя і квіти, що розкриваються до появи листя. За велюрову текстуру листя павловнія, можливо, й отримала «прізвище» войлокова.  

У своїй чудовій статті Юрій Пащенко стверджує, що в регіонах із суворими зимами павловнія вимерзає до рівня  снігу і відновлюється з прикореневих пагонів. Спираючись на власний досвід,  повинна зазначити, що навіть у безсніжну зиму на півночі України у павловнії  є шанси перетворитися на розкішне дерево із зимуючою деревиною. Потрібно  лише заручитися терпінням та деякими  порадами. Радо поділюся досвідом «гартування» цієї теплолюбної рослини — нехай і у вашому садку розкриються квіти  неймовірної краси. 

l У павловнії пустотіла, як у бамбуку, деревина. При посадці після формуючої обрізки отвори в гілках я замазую садовим варом або замотую харчовою плівкою, щоб усередину не потрапила волога.  

l Весняна посадка доцільніша за осінню — рослина повинна заручитися підтримкою добре сформованої кореневої  системи, а молоді соковиті пагони мають «визріти».  

l Місце для посадки я вибрала у «затишку» — з півночі захищене будинком.  Думаю, що паркан чи живопліт теж буде їй до вподоби.  

l Павловнія обожнює легку, багату на органіку землю. У посадкову яму  я додала пісок, компост, свіжу листяну  землю з лісу. На дно посадкової ями насипала дренаж із битої цегли.  

l Поливи та підживлення. Павловнія добре витримує посуху — поливаю  її тільки за відсутності дощів, коли моя красуня складає «вуха» — велике м’яке листя. Коли воно починає обвисати — це сигнал, що пора напоїти рослину (6–8 відер на трирічне дерево). 

Якщо листя починає жовтіти — це  ознаки хлорозу. Тоді підживлюю спеціальним добривом вітчизняного виробництва «Проти хлорозу». Воно досить  недороге, одного пакетика вистачає  на 100 л води. Коли земля добре зволожена, підживлюю свою гарнюню настоєм  забродженої кропиви. Це універсальне  органічне добриво, яке дарує всім зеленим мешканцям саду й городу здоров’я  та захист. 

Катерина Юринська, с. Іванівка, Чернігівська обл.