Facebook Pixel Хочу милуватися квітучою павловнією. Ч2 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Хочу милуватися квітучою павловнією. Ч2

Назад Хочу милуватися квітучою павловнією. Ч2
20 вересня 2024

Рецепт: пластикову 50-літрову діжку  заповнити подрібненою кропивою до половини об’єму. Кропиву слід збирати до чи  в період квітування (пізніше вона втрачає свої біостимулюючі властивості). Залити водою, перемішати, закрити кришкою і залишити на сонці для бродіння на 10 діб. Можна додати трохи старого варення, дріжджів, оберемок прілого сіна — щоб  розводилася цінна сінна паличка, яка надає настою фунгіцидних властивостей.  Щоб позбавити «бражку» неприємного запаху, рекомендують разом із кропивою  додати настій валеріани. Щодня перемішуйте вміст бочки палицею. Через 10 діб  «бражку» використовуйте для підживлення (1 л на 10 л води). 

Рослини у захваті: томатів і кабачків  багато, вони раніше достигають, а ще мають кращий смак і аромат. Декоративні  дерева і кущі добре ростуть, а у пишно  квітучих однорічників навіть обламуються гілки. Так було з сумішшю високих хризантемоподібних чорнобривців,  замовлених у «СВ».  

До вподоби такий «коктейль» і трояндам — пагони виростають міцними,  на них гарні, великі бутони. 

l Підживлення припиняю в серпні  (якщо осінь очікується тепла, то останній раз підживлюю на початку вересня):  цьогорічний молодий приріст повинен  добре здерев’яніти. На осінь я трохи обрізую кінчики приросту — це прискорює  визрівання стебел. 

l Обов’язково, якщо осінь без дощів,  проводжу пізньоосінній вологозарядковий полив. Таким чином я підвищую  здатність коріння витримати сувору, безсніжну зиму. На своє трирічне  дерево використала вісім відер води (зробила неглибокі борозни навколо стовбура дерева). 

l На зиму мульчую прикореневу зону (вона дорівнює діаметру крони) товстим шаром сухого листя, різного бадилля, сухими стеблами кукурудзи,  топінамбуру. В період вегетації (з весни до осені) постійно складаю під деревом різноманітну рослинну органіку, спиту чайну заварку, потовчену яєчну шкаралупу, кухонні відходи. На таку  увагу павловнія відповідає відростанням молодих соковитих пагонів із  величезним (до 40 см у діаметрі) пухнастим листям, що викликає неабияке  захоплення перехожих, особливо дітей.  

l «Прокидається» навесні павловнія досить пізно. Вже давно червоніє  молодим духмяним листям волоський горіх, а «спляча красуня» не квапиться привітатися волохатими бруньками.  Та не поспішайте «оголошувати жалобу» за своєю улюбленицею, не обрізайте гілки, що здаються вимерзлими.  Зачекайте трохи, і бруньки з’являться  по всій довжині гілок — ось тоді буде видно, де вони справді підмерзали. Зазвичай це стається лише на кінчиках гілок. Як уже згадували, не забудьте заліпити отвори в гілках. 

l І остання, десята «заповідь». Спробуйте навесні для стимуляції  утворення квіткових бруньок підживити павловнію будь-яким добривом,  створеним саме для цього. Я дуже ціную вітчизняне «Стимовіт Ferti». Завдяки йому в мене гарно цвітуть петунії, інші однорічники, кімнатні рослини.  Не можна його застосовувати на погано розвинених рослинах — квітування  їх дуже ослабить.  

А ще мені подобається «Радифарм» —  цей стимулятор формує у розсади міцну кореневу систему. Рослини ростуть  компактними, добре розгалуженими, красивими. 

Також задоволена обприскуванням листя розчином стимуляторів «Епіну»  чи «Циркону», а ще замочую в них насіння овочів та квітів.  

Сподіваюся, що вищезгадані поради  дозволять наступної весни помилуватися квітучою павловнією та почути захоплені відгуки на її адресу принаймні  від жіночої половини перехожих!  

Катерина Юринська, с. Іванівка, Чернігівська обл.