Facebook Pixel Основні помилки при вирощуванні розсади. Ч1 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Основні помилки при вирощуванні розсади. Ч1

Назад Основні помилки при вирощуванні розсади. Ч1
07 жовтня 2024

Розсада повинна бути красивою і здоровою, з добре розвиненою кореневою системою і товстим,  міцним стеблом. Виростити таку до снаги кожному, і для цього не треба якихось особливих умінь, головне— бажання і трохи знань. Єдине, що може цьому перешкодити,— помилки при вирощуванні розсади.

Використання неякісного насіння 

Купівля насіння поганої якості — ​перша, найбільш значуща і поширена помилка при вирощуванні розсади. Адже саме від насіння буде залежати результат. Бажання  заощадити зрозуміло, але це може вас підвести! З неякісного насіння в ліпшому випадку виростуть слабкі рослини, а в гіршому— ​не ті сорти або взагалі нічого не виросте.  Не купуйте насіння на лотках, у випадкових продавців,  не вибирайте сорт по картинці на пакеті! Набагато вигідніше придбати насіння відомих фірм у перевірених постачальників, нехай це буде й дорожче.  

Невдалий ґрунт для посадки 

Сіянці гинуть, розсада хворіє, а причина проблем часто  криється в непідходящому ґрунті. Коли приходить пора сівби, багато хто купує готовий ґрунт, зараз вибрати є з чого.  Але не можна сказати, що це ідеальний варіант— ​тут як пощастить. Піти в город, набрати землі й посіяти в неї насіння—  це теж погана ідея. Потурбуватися про це необхідно з осені, заготувавши дернову землю, перепрілий листовий опад  (окрім дуба і верби), перегній, торф, мох сфагнум, промитий річковий пісок та ін. Усі компоненти (як і готовий покупний ґрунт) бажано витримати на морозі, щоб знищити шкідників і збудників хвороб. 

Невідповідна тара для розсади 

У чому краще вирощувати розсаду? Знайти відповідь на це питання не так просто, як може здатися на перший погляд. Використання невідповідної тари— ​важких, занадто великих або, навпаки, тісних; погано дренованих та інших ємностей може погубити рослини. Не встигнувши зійти, насіння загниє, а якщо і зійде, не факт, що розсада зможе  нормально розвиватися, якщо коренева система опинилася в несприятливих умовах. Традиційні дерев’яні ящики,  різні торф’яні горщики поступово витісняються касетами з різного розміру комірками і пластиковими горщиками для пересадки розсади. Дороге й екзотичне насіння часто пророщують у торф’яних таблетках. 

Відсутність передпосівної підготовки 

Підготовка насіння до сівби— ​важливий момент, якому часто не приділяють належної уваги. Особливо це стосується  насіння власного збору, але вірно і щодо покупного необробленого насіння. З чим це пов’язано? Значна частина захворювань, наприклад, овочевих культур, передається не тільки  з ґрунтом, а й із необробленим насінням. Відсутність підготовки позначається на схожості та подальшому розвитку рослин.  

Підготував Володимир Столяренко