Вдале сусідство
НазадХочеться поділитися моїм способом вирощування моркви разом із кормовими буряками. Маючи невелику ділянку землі, я вирішила су містити ці культури, адже вони мають схожий період вегетації та технологію вирощування.
Ми завжди весною садимо картоплю і кормовий буряк стрічками під рало з міжряддями 60 см. У минулому році посіяли між кормовим буряком ще й моркву середньопізніх та пізніх сортів. Насіння буряків висівали букетним способом, через 8–10 см по 5–7 шт., а між ними по декілька насінин моркви, на глибину загортання 1,5–3 см. Зазвичай часу на посів витрачається трохи більше, але потім догляд буде легшим. Завдяки тому, що буряк швидше проростає, то гарно видно рядки, отже, можна сміливо розпушувати міжряддя. І коли нарешті з’являться сходи моркви, то бур’яни її не заглушать.
Догляд за посівами полягає в час тому розпушуванні міжрядь, особливо після дощів. Це запобігає випаровуванню вологи і проростанню бур’янів. А волога, як відомо, дуже потрібна коренеплодам, особливо в період інтенсивного росту. Морква при недостатній вологості ґрунту дерев’яніє, навіть припиняє ріст, внаслідок чого вона розтріскується. За вегетацію треба розпушувати міжряддя не менше 4–5 разів.
Під час проривання буряка зара зом можна прорідити і моркву на відстані приблизно 2–3 см між рослинами. Завдяки листю буряка на моркву не так інтенсивно попадає сонячне проміння і вона не печеться на сонці. На цьому догляд уже майже завершено.
Пізно восени збирали урожай моркви і кормового буряка одночасно. Морква сягала 30 см у довжину, масою 200–500 г. З однієї площі фактично зі брали два врожаї. Таким чином, можна не відводити окремої ділянки під моркву і отримувати добрий урожай.
Тетяна Шульга, м. Ічня, Чернігівська обл.