Ми рекордсмени Книги рекордів Гіннеса!
НазадСвоєрідним підсумком праці нашої фірми стала ексклюзивна виставка квітів під відкритим небом до Дня Незалежності України та встановлення нового світового рекорду.
У День Незалежності України 24 серпня 2013 року в Харкові був зафіксований новий рекорд Гіннеса — найдовша у світі квіткова лінія. Практично всі масмедіа України розповіли про цю подію, а ось і подробиці від «СВ» — від тих, у кого зародилася мрія зробити щось прекрасне для свого міста, хто безпосередньо планував, готував це дійство, хто вирощував квіти та оздоблював ними чималеньку територію Харкова.
Сама ідея нового рекорду Гіннеса належить голландському дизайнеру та флористу Барту ван дер Елскену, вже знайомого нашим читачам з репортажу про квіткове свято у м. Баку («СВ» № 6 за 2013 р.). Але в столиці Азербайджану не було можливостей втілити його ідею в життя, тому він запропонував Сергію Андрєєву, директору нашої фірмі, зробити це в Харкові.
Було розглянуто кілька варіантів, але зупинилися на подвійному кільці квітів по набережній річки Харків, яку перетинають два мости. По-перше, можна легко навісити балконні ящики на парапет, що проходить вздовж обох берегів річки, а друге кільце з квітів поставити на тротуар під парапетом. По-друге, відстань між мостами приблизно 500 м, а з усіх боків харківський променад — центр міста. Поруч надзвичайно красивий та доглянутий парк (до речі, прикрашений квітами, вирощеними фахівцями нашої фірми). Залишається прикрасити квітами колони красивого будинку на набережній, з’єднати усі квіти в єдине величезне кільце, на деякий час перекривши автомобільний рух.
Така ідея і лягла в основу напруженої праці наших квітникарів. В теплицях фірми весною було висіяно близько 200 тисяч квітів: чорнобривці, петунії, бегонії, бальзаміни, каладіуми та інші. Половина з них пішла на встановлення рекорду, а друга половина на виставку квітів, що була розташована безпосередньо в кільці найдовшої в світі лінії з квітів. Завдяки досвіду нашого головного квітникаря Лілії Чернеги та старанню її помічників на середину серпня на фірмі мали напрочуд міцні, щедро вкриті цвітом рослини. Рекордна лінія мала кольори українського прапора (жовті чорнобривці та сині петунії), а всіма кольорами веселки вигравали десятки найновіших сортів петуній, бегоній та інших виставочних квітів.
І ось о п'ятій ранку 20 серпня почали привозити та розставляти квіті... Миттю ця звістка облетіла усе місто і майже весь день, до самої темряви тисячі людей приходили милуватися красою, фоткали діток і гордилися за своє місто... Дивлячись на людей, я відчував ту радісну мить, коли всі щасливі. Навіть повітря було пронизано злагодою та світлою радістю. І така атмосфера у цьому куточку Харкова була на протязі усього тижня!
Хочеться підкреслити, що за тиждень практично не було вандалізму, а значить наше суспільство вже переросло той дикарський стан, і це чи не найбільш обнадійливо.
Під час встановлення рекорду був присутній сертифікований суддя від Гіннеса — Марк Маккенлі (Mark McKinley). Мені здалося, що в його поведінці, прискіпливості щодо замірів та виконання інших вимог на встановлення нового рекорду відчувалася якась недовіра, чи то підозра на шахрайство. Але приступивши до вимірювання, що зайняло понад дві з половиною години (всі горщики повинні торкатися один одного, а квіти переплітатися між собою!), ця недовіра розтанула, він пом’якшав і охоче фотографувався не тільки з організаторами, а й просто з глядачами.
Підрахувавши (разом з незалежними свідками) загальну довжину квіткової лінії — 2847 метрів
і 29 сантиметрів, що майже на 800 метрів перевищує попередній рекорд, Марк Маккенлі зафіксував нове світове досягнення!
Протягом тижня харків’яни мали можливість милуватися квітами, а 27 серпня всі горщики з квіткової лінії були урочисто передані харківським школам. Залишилася діюча виставка квіткових новинок, які восени замінять чудові хризантеми. Репортажні світлини про ці події можна побачити на нашому сайті.
Це феєричне дійство стало для харків’ян закликом до прекрасного, до майбутнього, до невмирущої краси квітів, яку ми, знеохочені життям та буденною метушнею, часто не помічаємо. І цей крок зроблений у вірному напрямі.
Володимир Столяренко, 1 вересня 2013 р.