Facebook Pixel Мої незвичні букети | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Мої незвичні букети

Назад Мої незвичні букети
03 жовтня 2023

Чай завжди є універсальним напоєм для всіх. У будь-яку пору року він  приємно бадьорить і дарує насолоду своїм смаком і ароматом: у теплу  погоду тамує спрагу, в холодну — зігріває. Зазвичай усе залежить від смакових  уподобань людини. 

Найпоширеніші чаї в нашій країні —  це чорний та зелений, що виготовляються із чайного листя. Є чай листовий,  гранульований, у пакетиках, пресований. Чай у пакетиках — найдрібніший.  Він вважається найпоширенішим варі- антом, який зручно брати в дорогу або  заварювати на роботі. Для дому всі купують гранульований, крупно- чи середньолистовий чай.  

Займаючись приготуванням фіточа- їв, я дуже вподобала новинку чайного  виробництва — в’язані чаї. Саме ця ідея стала новим поштовхом у моїй творчості, адже вони надають особливої естетики чаюванню, дуже гарні на вигляд, ароматні.  Тому для вас і ваших друзів такий чай стане цікавим і несподіваним подарунком.  

Виглядає такий чай, як невеличкий  букетик, а під дією гарячої води він розкривається у прекрасну квіткову композицію. Незвичайна краса цього фантастичного процесу подарує вам незабутню  естетичну насолоду! 

В’язаний чай, або чай-квітка,— це щось особливе! Як і інші види чаю, він  чинить виражену цілющу дію на організм і сприяє гармонізації емоційного  стану людини. 

В’язаний чай індивідуальний. Різні відтінки смаку дарують напою вплетені  в букет квітки хризантеми, календули,  гібіскуса, іван-чаю, жасмину, бутони чайної троянди,— на ваш вибір. А м’ята, меліса, липа, материнка і чебрець додадуть  йому ще більш насиченого і неповторного духмяного аромату. Чай-квітка — дуже крихкий продукт. Тому він вимагає до себе  неабиякої уваги і турботи в процесі виготовлення, особливо на етапі сушіння  та в’язання. Увесь процес виробництва — від збору до скручування — проводиться ручним способом. На створення таких букетиків витрачається немало часу.  

У процесі заварювання розпускаються листочки і квіти — це досить красиво,  тому краще використовувати посуд із прозорого матеріалу, для того щоб мати  можливість насолодитися естетичним видовищем. У приготуванні такого чаю дуже  важливо не перестаратися. Температура води повинна бути не вище 70...80 0С.  При заварюванні таким способом пелюстки не втратять свій колір і не пошкодяться. Крім того, так набагато краще роз- криється повний ароматичний букет на- пою. Заварник потрібно обдати окропом.  Для ліпшого заварювання ємність обов’яз- ково накривають кришкою. Готовність чаю  визначається осіданням квітки на дні за- варника. Чайний настій п’ють після повного розпускання, зазвичай за декілька  хвилин, після чого його можна заварювати ще, збільшуючи час кожного заварювання на 3 хвилини. Такий напій завжди  освіжає і тонізує організм. Насолодитися його тонким смаком можна в колі друзів, смакуючи чай дрібними ковтками. 

В’язаний чай, як і будь-які інші чаї,  містить багато корисних речовин, допомагає поліпшити травлення і зняти  стрес після робочого дня. Вплив чаю на організм визначається його складом, наприклад, квіти календули допоможуть  стабілізувати рівень артеріального тис- ку, жасмин додасть бадьорості, а м’ята  і меліса заспокоять ваш організм. Часто  в таких чаях використовуються цілі ком- позиції, тому вони мають дуже незвичний  і вишуканий вигляд. Можна довго спостерігати за тим, як колишуться пелюстки  квітів та листочки. Від цього захопливого видовища важко відірвати погляд!  

Насолоджуючись таким чаєм, відчуваєш, що він є втіленням досконалої  краси, і така думка вже сама по собі має цілющі властивості.  

 

Валентина Рудич, с. Бистричі, Рівненська обл.