Синенькі, або баклажани. Частина 2
НазадДещо про сорти синеньких. Одними з найпопулярніших серед городників є такі: Алмаз — середнього терміну дозрівання. Плоди циліндричні, темно-фіолетового забарвлення, масою до 160 г. М’якуш зеленкуватий, без гіркоти. Стійкий до хвороб. Віолетта — дуже ранній і стабільно врожайний сорт із довгими красивими темно-фіолетовими плодами масою 200–300 г, з тоненькою шкірочкою та відмінними смаковими якостями. Блек Б’юті (Чорний красень) — середньоранній стабільно врожайний великоплідний сорт. Плоди грушовидні, темно-фіолетового кольору, блискучі. М’якуш білий, без гіркоти. Гарно зав’язує плоди навіть у несприятливих умовах. Геліос — середньостиглий сорт, плоди округлої форми масою 300–700 г, світло-фіолетові, зі щільним білим м’якушем, який не темніє в розрізі, без гіркоти.
Мені досить часто ставлять запитання, чи не боюся я конкурентів на ринку, тому що ділюся тонкощами вирощування овочів. Ні, не боюся: якщо у людини всього лише брак нової інформації, то нехай скористається моїм досвідом. Буду тільки рада, що хтось не сидить і не чекає милості від природи та уряду, а дає собі раду. Дехто буде користуватися своїми перевіреними роками методами. А більшість вважатиме мої методи заробляння коштів на прожиття занадто тяжкими, повернеться на диванчику на другий бік і мирно захропе. І таких я зрозумію.
Щоб займатися вирощуванням городини, потрібно бути справжнім фанатом цієї справи. Умови господарювання змінюються через кожні кілька років, тож потрібно оволодівати ґрунтовними знаннями, користуватися чужим досвідом і самому не боятися експериментувати. А мої покупці на розсаду, навіть ті, які спокусилися на «кращу» в минулому році, в нинішній сезон повернуться до мене. Не все те, що ліпше виглядає на стадії розсади, виправдовує сподівання при збиранні врожаю. Успіхів вам і стабільних урожаїв, дорогі мої співвітчизники. Будьмо розумні та багаті! Ми ж того варті!
Галина Буравська, с. Стара Олександрівка, Житомирська обл.