Facebook Pixel Вирощування дрібноквіткової хризантеми | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Вирощування дрібноквіткової хризантеми

Назад Вирощування дрібноквіткової хризантеми
24 лютого 2025

Як отримати восени гарну кульку хризантеми? Для цього слід придбати вкорінені живці, або самостійно їх виростити. Як це зробити, можна прочитати у статті “Зберігання та розмноження хризантем”. А тепер розглянемо основні моменти агротехніки дрібноквіткової хризантеми по пунктах.

  •  Місце посадки обов’язково повинно бути сонячне (не менше 6 годин) протягом усього вегетаційного періоду.

  • При висадці живців відстань між ними 60-70 см. При щільнішій посадці кущі будуть витягуватися та з’являється більша вірогідність розвитку захворювань.

  • У цього типу хризантем від термінів висадки залежить діаметр, який наростить кущ. Якщо висаджувати поділки або укорінені живці хризантем на початку травня, то при гарній агротехніці під час цвітіння  діаметр куща буде 70-80 см, при посадці в червні 50-60 см, в липні 40-50 см.

  • Ґрунт бажано мати поживний,  пухкий, вологопроникний.

  •  Хризантема вологолюбна рослина. На протязі вегетації дбаємо про регулярний полив з розпушуванням ґрунту, видаляємо бур’яни. Посадки хризантем можна мульчувати хвоєю, сосновою корою або соломою. Це частково звільнить вас від додаткового розпушування та поливів.

  • Коли живці прийнялися і пішли в ріст, у цей період підживлюємо їх переважно азотними добривами, а у період інтенсивного росту азотно-калійними. У фазі бутонізації слід використовувати фосфорно-калійні добрива. Підживлення краще проводити після поливу чи дощу. При вирощуванні хризантеми в горщику, не забуваємо про регулярний полив. Добрива, у цьому випадку, зручно використовувати тривалої дії, наприклад Osmokote.

  • Сучасні сорти дрібноквіткових хризантем (мультифлора) дуже гарно розгалужуються і, як запевняють виробники, - не потребують прищипування. На практиці, для отримання гарнесенької півкулі слід провести 1-2 прищипування. Однак прищипування не слід проводити після середини липня, оскільки нові бутони можуть не встигнути розвинутися в квіти до настання холодів.

  • Хризантема - це магніт для різних видів попелиць, павутинного кліща, білокрилки та ін. Тому при їх появі слід негайно обробити інсектицидами препаратами.

  • При виборі сорту хризантеми звертайте увагу на терміни початку цвітіння. У закордонних каталогах вказують номер тижня року, коли починається цвітіння сорту. Але залежно від місця вашого розташування, кліматичних умов, нічної температури та інших факторів, терміни цвітіння можуть зміщуватися на 1-3 тижні у той чи інший бік.

Про особливості росту хризантем, цвітіння та відношення до світла можна дізнатися у замітці “Скільки листків у хризантеми”.

Про агротехніку зрізних, великоквіткових хризантем у статті  “Вирощування великоквіткових хризантем”

Володимир Столяренко