Збираємо врожай суниці
НазадБагато моїх знайомих городників вважають, що найбільш працемістким процесом при вирощуванні суниці є збирання врожаю. Можна значно полегшити цей процес, якщо заздалегідь підготуватися, зо крема підібрати тару. Найкраще для збирання суниці підійдуть невеликі кошики, сплетені із верболозу, шелюги, горіхової чи вільхової порослі. Згодяться і луб’янки. Іноді використовують пластикові пакети, хоча я б їх не рекомендувала, бо ягода в них не дихає і мнеться, а ось паперові пакети або дерев’яні ящички місткістю 1 -2 кг можна застосувати. Зовсім не придатні для збирання суниці решітчасті ящики, бо в них ягоди мнуться. Не варто збирати і у високі відра, бо на ягоди чекає та ж сама участь, що і в пластикових пакетах. Зібрані для реалізації ягоди в жодному разі не потрібно пересипати із однієї тари в іншу.
Ягоди зазвичай збирають стиглими, тоді вони найароматніші та найсмачніші. Але для перевезення на далекі відстані краще, все ж таки, збирати їх трохи недостиглими. Для переробки і свіжого споживання ягоди суниці зривають у повній стиглості, а для соків чи вина – навіть перестиглими. Суниця достигає дуже швидко, тому збирати її потрібно щодня або хоча б через день.
На продаж ягоди зривають із плодоніжкою завдовжки 1 -2 см (так вони краще транспортуються і мають привабливий вигляд). Ягідки зривають обережно і складають у тару, стежачи, щоб вони не м’ялися. Перестиглі відкладають окре мо, хворі також. Останні потім виносять геть із грядки. Мокрі ягідки теж не варто збирати – вони швидко загнивають.
Зібрану ввечері суницю можна зберегти до ранку в прохолодному місці або просто на грядці. Ягоди, зібрані рано -вранці, відразу ставлять у затінок. Зібрана серед сонячного дня суниця може потекти, тому її кладуть тоненьким шаром у холодку. Ще одна порада: для себе посадіть сорти з ніжним м’якушем (Кульвер, Десна, Маршал, Машенька, Женева), а для продажу – з більш щіль ним (Зенга Зенгана, Кардинал, Пегас, Королева Єлизавета).
Валентина Сіра, смт Олександрівка, Кіровоградська обл.