Вибираємо і правильно пересаджуємо вимогливий цикламен
Вимогливий і непростий цикламен — один з найкращих прикрас будинку. Незважаючи на те, що альпійська фіалка потребує дбайливого ставлення та не лідирує у списку легенів для розведення рослин, її часто вибирають навіть початківці квітникарі. Купити насіння цикламенів варто в тому випадку, якщо ви віддаєте перевагу благородні і екзотичні квіти, які привертають увагу і вносять яскравий природний акцент в обстановку. Зробити це можна в інтернет-магазині “Сільський Вісник” — пропонуємо вам оцінити переваги покупок онлайн і вибрати відповідний сорт рослини.
Види цикламенів
Цикламени, цибулини яких можна придбати на нашому сайті, поділяються на більш ніж 20 сортів. При цьому ціна на цикламени — одна з найбільш доступних серед всіх рослин. Ми відібрали найцікавіші варіанти:
- Friola Violet — крупноквіткова рослина з багатим забарвленням і бахромчатої структурою пелюсток;
- Metis Decora Blanc Pure — білосніжна квітка з гострими листками;
- Goblet Shine Wine Red — горщечне рослина, має яскраві квіти чашоподібною форми;
- Metis Victoria — багаторічна рослина з ніжним білим забарвленням, який підкреслює бахромчата рожева облямівка.
Незважаючи на легкі відмінності, всі цикламени, представлені в нашому каталозі, вимагають ретельного і грамотного догляду. Якщо дотримуватися рекомендацій фахівців, в цьому немає нічого складного і з рослиною впорається навіть новачок. Купити цикламен можна з оперативною доставкою в ваше місто — відправлення поштою замовлення провадиться в обумовлені з вами терміни. Ви можете придбати квіти оптом або в роздріб.
Як пересадити цикламен
Головне випробування, яке очікує куплений цикламен — пересаджування. Рослина не любить подібні процедури, тому потрібно постаратися максимально обережно виконати завдання.
Перш ніж проводити пересадку, виберіть відповідне місце, де буде стояти горщик — це допоможе полегшити адаптацію квітки. Рослина любить яскраве розсіяне світло, однак погано переносить прямі сонячні промені. Влітку його варто притіняти від них, проте взимку цього можна не робити.
Пересаджувати рослину після покупки варто практично відразу — субстрат, в якому знаходяться бульби, не може дати квітці всіх потрібних поживних речовин. Після цього пересадку варто робити не частіше ніж один раз на 3 роки. Винятком можуть бути випадки, коли квітка розрісся або в грунті завівся грибок.
Щоб цикламен відчував себе комфортно, рослині у віці 1-3 років підійдуть горщики діаметром 7-8 див. Якщо квітка виріс великим або його вік перевищує 3 роки, підбирайте контейнери побільше — від 10 до 15 див. Здобувайте нові горщики, тому що старі можуть містити хвороботворні бактерії.
Перед пересадкою підготуйте поживний субстрат — кращим варіантом стане готова суміш для цикламенів. Щоб зробити її самостійно, візьміть торф, річковий пісок, листову землю і перегній. В якості дренажу використовуйте продезінфікований і добре просушений керамзит.
Пересаджувати цикламен потрібно перед цвітінням. Бульби виймають і садять в контейнер разом із земляною грудкою — якщо земля не була заражена. Кількість і спосіб укладання субстрату залежить від сорту.
Цикламен в горщиках — як за ним доглядати
Якщо ви вирішили розводити цикламени, догляд за ними складним лише спочатку. Поливати квітку потрібно регулярно, невеликими кількостями води кімнатної температури, коли верхній шар землі підсохне. Найкраще робити це через піддон — волога не повинна потрапляти на листя і бульби, тому що це призводить до загнивання. Коли квітка знаходиться в стані спокою, поливати його потрібно рідше — рясне зволоження небезпечно для рослини. Важливий температурний режим — оптимальні умови для цикламена створюються при 10-15 ° с. Розмноження квітки проводиться насінням або ж шляхом ділення бульби, витягнутого з землі.