Крупноквіткові гібриди ЛО отримані від схрещування східних і довгоквіткових лілій. Розмір чашечки квітки може досягати до 20 см в діаметрі. Форма квіток - трубчаста або лійчаста. Лілії ЛО мають тонкий аромат, гарну транспортабельність, довго стоять у зрізі. Їх можна використовувати як для культивування у відкритому грунті, так і для зимової вигонки. У нашому каталозі можна подивитися фото ЛО гібридів лілій різних забарвлень і обрати відповідні сорти для свого саду.
ЛО гібриди для вашого саду
Серед сортів ЛО гібридів лілій представлені різновиди з білого, рожевого або двокольорового (біло-рожевої) забарвлення квітів. Залежно від сорту, висота стебел досягає від 80 до 140 см у висоту. На одному стеблі може одночасно розкриватися до 10 квіток.
- Місцезнаходження та грунти. У нашому каталозі представлені фото сортів ЛО гібридів лілій, які добре ростуть і на відкритих сонячних місцях, та в тіні. Сприятливо на зростання і розвиток лілій впливають неагресивні почвопокривні рослини, які сприяють збереженню вологи в грунті і захищають цибулину від перегріву. Для ЛО гібридів необхідний пухкий нейтральний або кислий грунт. Щільні глинисті грунти перед посадкою цибулин необхідно окультурити внесенням торфу, піску, листового компосту.
- Зимостійкість. Зимостійкість ЛО гібридів лілій не надто висока. Вони потребують зимового укриття з компосту або торфу. Як матеріал укриття, можна використовувати також агроволокно. Цибулини ЛО гібридів вкривають зазвичай в кінці листопада місяця по підмерзлому грунту. Якщо осінь дощова, то до настання морозів рекомендується накрити місця посадки лілій обрізаної по рівню розтруба горловиною пластикової пляшки. Оптимально для цієї мети підійдуть трьох- або п'ятилітрові ємності з-під питної води. Такий захід захистить цибулини від надмірного перезволоження та загнивання.
- Посадка. Рослини можна висаджувати в грунт ранньою осінню або навесні. У регіонах з холодними зимами краще весняна посадка, в місцевостях з м'якою зимою - осіння. На одному місці ці лілії можуть рости до 5 років. Вони за сезон формують до 4-х «діток». Через кілька років одна цибулина розростається в кущ, що складається з 10-12 рослин. Сигналом про те, що кущ лілій потрібно розділяти і пересаджувати на нове місце, служить поява недорозвинених пагонів, зменшення кількості бутонів і розміру окремих квіток.
- Розмноження. Лілії ЛО гібриди розмножують дочірніми цибулинами або укоріненням лусок. В умовах приватного саду дуже рідко вдається виростити життєздатне насіння. Крім того, отриманий насіннєвий матеріал не буде зберігати сортові ознаки вихідної рослини. Набагато простіше замовити насіння ЛО гібридів в спеціалізованому магазині.
Вигонка лілій
Посадка та догляд ЛО гібридів лілій для вигонки не дуже трудомістка. Для зимової вигонки підходять усі сорти лілій ЛО. Але найбільш ефектно в інтер'єрі квартири будуть виглядати двоколірні біло-рожеві різновиди, такі як лілія ЛО Тріумфатор. Для вигонки в кімнатних умовах рекомендується використовувати високі вузькі горщики, діаметром близько 30 см. Цибулини викопані у відкритому грунті наприкінці жовтня (або придбані в магазині), поміщають в горщик з грунтовою сумішью або зволоженною тирсою. Ємності витримують у темному прохолодному приміщенні (близько +7 градусів) для вкорінення цибулин.
На початку січня вазони переставляють в тепле, світле місце. Оптимальна температура для утворення квітконосів лілії ЛО гібрида Тріумфатор і інших сортів становить +20 градусів. Якщо в якості субстрату обрана тирса, то в період утворення квітконосу і цвітіння необхідно регулярно вносити комплекс розчинних добрив, які забезпечать рослину необхідними органічними речовинами і мікроелементами. При сприятливих умовах (температурі не більше +20 градусів і достатньої вологості повітря) і хорошому догляді за ЛО гібридами лілій їх цвітіння може тривати 14-20 днів. Можна закласти кілька партій цибулин для вигонки в різні терміни і тоді рослини будуть усю зиму радувати своїх власників красивими ароматними квітами.