Сорти орлеанських гібридів поки ще не занадто поширені на нашому ринку. Хоча переваги цих лілій безсумнівні. Вони мають досить рідкісну зірчасту або трубчасту форму квітки. Багато Орлеанських лілії характеризуються приємним тонким ароматом. Зрізані квіти можуть стояти у вазі 10-14 днів, не втрачаючи своєї свіжості та чарівності.
Орлеанські лілії: особливості та переваги
Квітки орлеанських гібридів середнього діаметра (до 15 см), що схиляються або горизонтально спрямовані, зібрані у щиткове суцвіття. Серед цих лілій є однотонні яскраво забарвлені різновиди (жовті, рожеві, помаранчеві), а також двоколірні сорти.
- Стійкість до хвороб. До групи орлеанських гібридів входять, в основному, сильнорослі сорти з потужним стеблом і досить великими шкірястими листками. Вони стійкі до таких небезпечних грибкових захворювань, як сіра гниль, іржа, пеніціллез.
- Зимостійкість. Цибулини орлеанських лілій відрізняються досить хорошою зимостійкістю. Але посадковий матеріал, завезений з Європи, складно адаптується до місцевих умов. У перші роки після посадки цвітіння лілій може бути не надто рясним, кількість і розмір квіток будуть значно менше, ніж в сортовому описі. Деякі сорти можуть взагалі не утворювати бутонів.
- Розмноження. У приватних садах для розмноження орлеанських гібридів найчастіше використовують вегетативний спосіб розмноження дітками, отриманими від материнських цибулин. Але багато сортів дають життєздатний насіннєвий матеріал. Насіння орлеанських лілій не має періоду спокою, їх можна висівати відразу ж після збору.
Декоративні якості
Орлеанські гібриди належать до сортів з пізніми термінами цвітіння - з кінця липня по кінець серпня. Однотонні квітки насичених яскравих тонів (жовтого, рожевого, оранжевого) радують око рівномірним фарбуванням і свіжістю кольору. Вони не блякнуть на яскравому сонці, такі сорти можна використовувати як для озеленення відкритих ділянок, так і для клумб, розташованих у півтіні.
Орлеанська гібриди - прекрасний матеріал для створення нарядних квіткових композицій. Вони підходять для складання монобукетів (з одного виду квітів), а також для змішаних флористичних композицій, наприклад, пишних круглих букетів у стилі бароко. Якщо лілії використовуються для оформлення залів для урочистих подій, то потрібно підбирати сорти з тонким, ненав'язливим ароматом або взагалі без запаху.