Лілія ланцетолистова (тигрова) відома в культурі більше шестисот років. Її вже у тринадцятому столітті вирощували в Китаї і Японії. Правда, ця квітка культивувалася не як декоративна рослина, а як овоч - від неї отримували м'ясисті, їстівні цибулини, багаті на крохмаль та інші поживні речовини. У європейських садах тигрова лілія з'явилася в XVIII столітті. Садівники гідно оцінили її красиві, яскраві квіти. У нашому каталозі можна підібрати і купити тигрові лілії, що відрізняються великим розміром квітки і різноманітним забарвленням віночка.
Тигрова лілія - невибаглива декоративна рослина для саду
Не дивлячись на зовнішню різноманітність, гібриди цієї лілії об'єднуються однією спільною рисою. У Вікіпедії лілії тигрові описуються як дуже життєздатні рослини. Від свого дикого предка вони успадкували високу зимостійкість і стійкість до хвороб. Тому процес вирощування тигрових лілій зовсім не складний. Їм не потрібні підгодівлі в процесі вегетації, досить буде одноразового внесення добре перепрілого компосту в лунки при посадці цибулин.
- Місцезнаходження. У природних умовах ці квіти ростуть під нещільним пологом листяних дерев, на краях галявин. Тому оптимальним місцем для посадки тигрових лілій ботанічних сортів стануть клумби і рабатки, розташовані в легкій півтіні. Садові гібриди можна висаджувати і на відкритій ділянці, але потрібно обрати місце, захищене від сильних вітрів.
- Догляд. Тигрова лілія любить добре дреновані, злегка вологі грунти. Рослини благодатно відгукуються на мульчування скошеною травою, подрібненою корою та іншими рослинними залишками (крім свіжої тирси). Посадки у півтіні потребують полив тільки в дуже посушливі періоди. Для лілій, висаджених на сонячних ділянках, рекомендований помірний полив в ранковий або денний час.
- Зимостійкість. Усі різновиди (як ботанічні, так і садові гібриди) відрізняються високою зимостійкістю. Цибулини тигрових лілій можуть зимувати під сніговим покривом без додаткового укриття. У селекції тигрову лілію використовують як матеріал для отримання зимостійких декоративних сортів, схрещуючи її з іншими видами.
- Декоративні якості. Ця рослина відрізняється оригінальною чалмовидною формою квіток (кінці пелюсток сильно загнуті догори), зібраних в суцвіття кисть. На одному стеблі може одночасно розпускатися до 10 квіток. Пелюстки ботанічних різновидів тигрових лілій - яскраво-помаранчеві, з густим темно-коричневим крапом. Забарвлення культиварів може урізноманітнитися від світло-помаранчевого до лососевого й темно-вишневого. Фото тигрових лілій різноманітних кольорів можна подивитися у нашому каталозі. Ці рослини добре виглядають у змішаних посадках з ажурними декоративними злаками, дрібноквітковими однорічними та багаторічними садовими рослинами.
Розмноження
Розподіл материнської цибулини у тигрових лілій відбувається повільно, тому до отримання достатньої кількості посадкового матеріалу (4-6 дочірніх цибулинок) може пройти 5 і більше років. Крім того, ці рослини не дуже добре переносять пересадку. Тому для розмноження тигрових лілій найпростіше використовувати повітряні цибулинки (бульби), які утворюються в пазухах листків. Після відцвітання рослини бульбочки легко відділяються від стебла. Їх висаджують у підготовлений вологий субстрат (наприклад, суміш компосту та піску), де вони швидко вкорінюються.
Тигрові дають багато життєздатного насіння. Тип проростання - підземний. Такий посівний матеріал потребує стратифікації. Тому насіння тигрових лілій сіють під зиму або витримують миски з посівами в холодильнику протягом 6-8 тижнів. Рослини, отримані з сіянців, зацвітають на другий-третій рік.