Садівники цінують трубчасті гібриди за оригінальні витончені квіти, що нагадують за формою сильно видовжену воронку. Сьогодні відомо понад 1000 культиваров цієї рослини з білою, яскраво-жовтого, помаранчевого та рожевим забарвленням квіток. Лілія трубчаста широко використовується у ландшафтному дизайні, а також вирощується для отримання зрізу. Сорти характеризуються не тільки різноманітністю забарвлень, але і різним положенням квіток. У нашому магазині можна купити трубчасті лілії з проникаючими, горизонтально спрямованими або чашечками, що дивляться вгору.
Особливості вирощування трубчастих гібридів
Щоб трубчасті лілії рясно цвіли щороку, при їх вирощуванні потрібно брати до уваги певні особливості розвитку. На відміну інших гібридів, трубчасті лілії формують квітковий пагін за рік до цвітіння. Він закладається навесні і формується протягом усього сезону. Пагін піде у зростання на початку травня наступного року.
Весняні місяці, протягом яких відбувається зростання квіткового пагона цього року і закладка нової нирки на майбутній рік, є найбільш відповідальними у житті рослини. Будь-які несприятливі фактори, що виникають в цей період (різкі добові перепади температур, заморозки, нестача поживних речовин тощо.) може порушити закладання квіткових бутонів, в результаті з'являться недорозвинені трубчасті квіти лілії.
- Грунти. Для вирощування усіх сортів лілії трубчастої підходять пухкі, живильні грунти з нейтральною або слаболужною реакцією. Кислі грунти вапнують, вносячи в гряди деревну золу, крейду, вапно. Перед посадкою грунт збагачують поживними речовинами, закладаючи в нього при перекопуванні листовий перегній, компост або добре перепрілий гній.
- Посадка. Оскільки трубчасті лілії утворюють стеблеві корені, то їх цибулини закладають в землю глибше, ніж ті сорти, у яких коріння ростуть тільки на денці цибулини. Глибина висадки великих цибулин трубчастих лілій може становити від 25 до 30 см. Товстий шар землі не тільки забезпечить повноцінний розвиток стеблових коренів, але і захистить підземні частини рослини від морозів у зимовий час.
- Зимування і догляд за ліліями у ранньовесняний період. У більшості регіонів нашої країни трубчасті лілії можуть зимувати тільки під укриттям з листового опаду, соснового або ялинового гілля, торфу. Навесні, коли мине небезпека сильних морозів, укриття знімають. В цей же час можна провести першу підгодівлю азотними добривами. Якщо після появи молодих пагонів передбачаються нічні заморозки, рослини рекомендується закривати поліетиленовою плівкою або агроволокном. При такому догляді розпустилися квіти будуть виглядати в точності як фото трубчастих лілій з нашого каталогу.
Розмноження
Трубчасті гібриди лілій легко розмножуються насінням. Їх висівають у підготовлені миски в кінці лютого або на початку березня. Тип проростання насіння трубчастих лілій - наземний, посівний матеріал не потребує стратифікації. При температурі +20 градусів вони проростають через 15-20 днів. Після появи сходів температуру бажано знизити до +15 градусів. До кінця травня сіянці сформують два-три справжніх листочки і будуть готові до висадки у відкритий грунт.
Щоб молоді рослини краще адаптувалися до нових умов, грядку рекомендується накрити агроволокном або поліетиленовою плівкою. Догляд за сіянцями полягає в регулярних поливах, видаленні бур'янів, розпушуванні грунту. Щоб уникнути ураження молодих рослин грибковими захворюваннями, рекомендується раз за сезон обробити сіни розчином фунгіциду комплексної дії. Зимують молоді цибулинки під укриттям з компосту або листового перегною.
Але якщо у власника саду немає бажання витрачати час на насіннєве розмноження, він може подивитися фото сортів трубчастих лілій в нашому каталозі і замовити різновиди потрібного кольору. Усі цибулини оброблені дезинфікуючими фунгіцидними сполуками, тому їх можна без побоювання висаджувати в сад серед інших сортів лілій.