Facebook Pixel Чудові чорнобривці: як виростити і доглядати їх | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Чудові чорнобривці: вирощування та догляд за цими рослинами

Назад Чудові чорнобривці: вирощування та догляд за цими рослинами
20 березня 2023

Чудові чорнобривці

Цими рослинами можна прикрасити будь-яку ділянку, будь-яку клумбу або навіть городні грядки.

Висівати насіння чорнобривців на розсаду досить просто - щоб розрахувати час посіву, потрібно відняти 50-60 днів від моменту їх посадки в ґрунт. Я висіваю насіння в неглибокі миски з пухким ґрунтом у першій половині березня. Для цього хороше якісне насіння (можна і своє, тільки вчасно зібране і добре визріле) розкладаю на поверхні зволоженого грунту і присипаю рівним шаром землі, потім проливаю водою з Фітоспорином. Прокльовуються рослини дуже швидко.
Для нормального зростання їм потрібні, звичайно, підсвічування 10–12 годин на день і температура 20…24 0С. Коли над сім'ядольними листочками з'явиться перша пара справжніх листочків, можна пересаджувати розсаду у більш просторі ємності (навіть по два росточки). Я заглиблюю стеблинки до рівня сім'ядольних листочків. Рослини формуються компактними, не витягуються. За два-три тижні після пересадки проливаю їх універсальним добривом (18:18:18). Виношу поступово в тінь на вулицю, гартую, а потім висаджую. Після висадки в ґрунт завжди відмічаю пару кущиків, що сподобалися, їх залишаю на насіння. З цих рослин ніколи не обриваю гілочки з квітами. Після зав'язування коробочок даю їм визріти на кущиках, не обриваю до останнього. А коли насіннєві коробочки починають темніти, збираю та досушую їх на підвіконні, щоб добре зберігалися. Інші рослини, призначені «для краси», регулярно очищаю від відцвілих суцвіть, не даю їм затримуватися на пагонах, обриваю, тим самим стимулюючи утворення нових бутонів. І так усе літо, до заморозків.

Щороку намагаюся поповнити свій асортимент цих невибагливих та вдячних однорічників. Адже сучасна селекція щороку балує нас різними сортами та гібридами. А нам, квітникарам, залишається лише випробовувати у себе на ділянці цю красу. Удачі всім!


З повагою, Олена Савєта,

смт. Костянтинівка, Миколаївська обл.