Facebook Pixel Цибуля-тиканка під зиму | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Цибуля-тиканка під зиму

Назад Цибуля-тиканка під зиму
13 липня 2023

Цибуля-тиканка  під зиму

Осінь — це не тільки пора збору врожаю, але і зручний час для посадки деяких видів овочів з метою отримання раннього врожаю в наступному році. Зокрема, до таких овочів можна віднести моркву, часник і цибулю. Наприклад, посадивши цибулю під зиму, можна отримати врожай цибулі одночасно з полуницею, тобто в кінці травня — червні. Ще один плюс — цибуля під зиму дасть хороший результат у разі посушливої весни. Посаджена заздалегідь, вона забере всю зимову вологу, дасть дружні ранні сходи і до настання посушливої погоди сформує розвинену кореневу систему — запоруку гарного врожаю. 

Другий за важливістю момент, який необхідно враховувати, саджаючи цибулю під зиму,— вибір місця. Ґрунт повинен бути досить пухкий (глинисті щільні ґрунти небажані) і мати нейтральну реакцію. Обрана ділянка повинна мати добре освітлення і гарну вентиляцію. А вода, після того як навесні зійде сніг, не має застоюватися, адже весняний надлишок вологи — найлютіший ворог будь-якої цибулинної культури.         

Найкращі попередники для цибулі — всі зернові (за винятком вівса), гірчиця, горох, кукурудза, буряк, огірки, ріпак, помідори, фацелія, квасоля, салат, капуста. 

Також дуже важливо правильно вибрати час для осінньої посадки. Якщо зробити це в теплі вересневі дні, то цибуля почне рости і потім замерзне взимку. Тому дочекайтеся стабільно холодної погоди, коли настануть заморозки і температура на поверхні ґрунту знизиться до –1...2 0С. Зазвичай це відбувається в середині жовтня, максимум — на початку листопада. Точної дати, звісно, немає, так що довіртеся своїй інтуїції садівника. Тим паче, що в одному році в цей час може випасти сніг, а в іншому навіть у листопаді ще світить сонце і відносно тепло. 

Зрозуміло, що найкращі результати ви отримаєте, якщо посадите спеціально виведені для осінньої посадки сорти та гібриди. 

Посадку цибулі робіть рядами, цибулинки розташовуйте на відстані не більше 10 см, між рядами — близько 25 см. Для засипки цибулин використовуйте суміш торфу і перегною, можна взяти і звичайну городню землю. Шийка у цибулин не обрізується — її заглиблюють у ґрунт приблизно на 2 см. 

Після закінчення посадки, з настанням стійких морозів, замульчуйте грядку. Для цього можна взяти будь-яку органіку: сіно, сухе листя, соснові голки і т. п., але тільки не поліетилен. 

Щоб мульча не розносилася вітром, зверху розкладіть гілки або лапник. З настанням весни укриття зніміть. Інакше грядка буде повільно прогріватися, і сходи з’являться із запізненням.

Важливо на грядці з цибулею з початку весни і майже до кінця травня підтримувати достатню вологість і не забути хоча б двічі підживити. Володимир Столяренко