Facebook Pixel За китайським вченням феншуй, товстянка — «грошове дерево». | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

За китайським вченням феншуй, товстянка — «грошове дерево».

Назад За китайським вченням феншуй, товстянка — «грошове дерево».
17 липня 2023

Притягніть до себе гроші!

 

За китайським вченням феншуй, товстянка — «грошове дерево». Для притягнення грошей її рекомендують ставити на вікно південно-східного сектору будинку. Моя товстянка, яку ви бачите на світлині, також росте на підвіконні, що виходить на південь. Влітку я виношу її на відкрите повітря, і вона стає ще красивішою. Тільки необхідно оберігати її від перезволоження у період дощів. Весною і літом я підживлюю товстянку один раз на місяць добривом із низьким вмістом азоту і без органіки. 

У давнину «грошове дерево» можна було побачити майже у кожному будинку. Його дарували на новосілля молодятам, щоб мали достаток і радість, щоб не сварилися. Тому в народі його ще називають «деревом кохання» або «деревом щастя». У Японії товстянку досі звуть «деревом щастя» і дарують на весілля. Купувати готову рослину не слід, потрібно самостійно відламати маленький відросток, посадити в горщик, плекати його і пестити. І дерево не тільки прикрасить ваш інтер’єр, але і поліпшити матеріальне становище. Щодо прикмет, то для того, щоб «грошове дерево» приносило у дім достаток, його необхідно перев’язати червоною стрічечкою та покласти у горщик кілька монет. 

Товстянка деревоподібна (Crassula arborescens) відзначається рідкісною стійкістю і невибагливістю. Взагалі, товстянка — рослина світлолюбна, але не любить спеки. У період росту найкраще утримувати її за температури 20...22 0С. Взимку вона віддає перевагу більш низькій температурі. При провітрюванні приміщення в холоди будьте обережні! Морозне повітря може загубити рослину. Не любить вона й надмірного поливу. Між поливами земля повинна встигнути підсохнути. Для того щоб надати товстянці форми невеликого деревця, прищипніть її на висоті 25–30 см, щоб формувався стовбур. Для посадки можна скористатися ґрунтовою сумішшю для кактусів або сукулентів. 

Товстянка, як і всі сукуленти, запасає воду в усіх своїх частинах, але найбільше у листках. Таким чином, узимку вона може витримати деякий

час майже без поливу за температури +5 0С. А взагалі, для того, щоб ця рослина цвіла, їй потрібний зимовий період спокою за температури +12...14 0С. В цей період її слід поставити у найсвітліше місце. Хоча товстянка деревоподібна вважається найбільш тіньовитривалою, для нормального існування взимку їй таки необхідне хороше освітлення. 

Цвіте вона дрібними білими квіточками зірчастої форми з рожевим відтінком. Суцвіття розкриваються неодночасно. Кожна квіточка тримається до десяти днів. Існує прикмета: якщо в домі зацвіла десятирічна товстянка, готуйте мішок для грошей. 

У природі товстянка досягає висоти більше двох метрів. У мене вона виросла до 40 сантиметрів. Для поливу я використовую м’яку воду (зазвичай дощову або розтоплений сніг). Температура води повинна бути кімнатною або вищою на кілька градусів. Обов’язково підкислюю воду, для цього іноді можна використовувати

марганцівку (рожевий розчин). У весняно-літній період стежте, щоб уся земля просякла вологою, оскільки частина коріння, яка не отримала вологи, почне відмирати. Рожева або фіолетова облямівка по краях листя свідчить про те, що йому достатньо світла і вологи. Сильніше почервоніння листя — сигнал того, що рослині спекотно і її недостатньо поливають. 

Молоді рослини пересаджують щорічно, а дорослі — раз на два-три роки. Підбираючи ємність, необхідно враховувати розмір кореневої системи і те, що сама рослина, накопичуючи вологу, є дуже важкою, тому їй потрібен стійкий важкий вазон. Після пересадки не рекомендується відразу поливати рослину. Якщо вчасно пересаджувати товстянку, її можна і не підживлювати. 

Астрологи вважають, що «грошове дерево» підвищує працездатність і наділяє впертістю у досягненні поставленої мети. А також очищає житловий простір від заклопотаності матеріальним становищем і сприяє матеріальному добробуту його господаря. Існує дуже багато прикмет, як притягнути гроші, про які я описала у своєму вірші, але посадити товстянку — найпростіший спосіб.