Facebook Pixel Арахіс | Сib.net.ua

Арахіс

Назад Арахіс
29 квітня 2024

Мене завжди цікавив арахіс. Одного разу купила його посадковий  матеріал (горішки). Посадила, все літо доглядала. Та восени мене чекало розчарування — всі клопоти виявилися марними. Вродило по три коробочки під кущем. Одне слово — скільки посадила,  стільки й зібрала. Невдачі переслідували мене не один рік, і навіть виникало  бажання кинути цю невдячну справу.  

Та ось, нарешті, прийшов довгожданий успіх! Торік зібрала досить високий  урожай — по 25–30 коробочок під кущем.  Тому й вирішила написати в «СВ» — можливо, мій досвід стане у пригоді іншим  городникам.  

Придбати насіння арахісу можна в кожному місті, але купувати треба лише неочищений, у коробочках, а якщо в горішках, то потрібно бути впевненим, що вони не пройшли термічної обробки для поліпшення смакових якостей або  проти шкідників. Коли всі проблеми з посадковим матеріалом будуть вирішені,  час готувати землю. Добре, коли ви восени внесли перегній та додали якомога  більше піску, посипали грядку попелом і перекопали. Якщо ж не встигли восени, можна це зробити й навесні. 

Садити арахіс слід не раніше 10–  15 травня, коли земля добре прогріється. Перед цим горішки на 20–30 хвилин  замочити в розчині марганцівки, а на ніч — у воді з мікродобривами (чверть таблетки на літр води). 

На ділянці копаємо канавку на штик лопати у глибину і на два — в ширину. На дні робимо лунки завглибшки 3–5 см і з відстанню між ними 30–35 см. На дно  кожної кладемо 3–4 горішки й засипаємо невеликою кількістю землі. Коли  арахіс зійде, залишаємо по 2–3 рослини в гніздах. Під час вегетації прополюємо, своєчасно поливаємо (але не заливаємо). Органічні добрива не вносимо, бо земля  й так заправлена ними (мінеральні добрива я зовсім не використовую). У міру  росту арахісу ми його підгортаємо, особливо після цвітіння, але весь час стежимо, щоб два-три листочки не були засипані. І так, поки канавки не зрівняються  з поверхнею всього городу.  

Викопуємо арахіс восени, коли нижні листочки починають жовтіти. Просушуємо. На насіння залишаємо великі коробочки, у яких більше трьох горішків.  

Якщо у когось із читачів «Сільського вісника» вдалися кращі результати, будь ласка, поділіться своїм досвідом. 

З повагою, Наталя Сушко, с. Мала Дівиця, Чернігівська обл.