Як зробити
НазадЯк зробити вдома «живу вежу»
Продовжуючи тему вертикального озеленення, розглянемо її докладніше на квіткових «вежах».
Для вертикальних клумб однією з найбільш придатних культур є петунія, оскільки догляд за нею досить простий, вона стійка до посухи, не боїться спеки, але не любить застою води. Важливо й те, що вона цвіте з початку літа й до настання осені. Велике розмаїття сортів петунії дозволяє створити дуже красиві й барвисті клумби. Петунія має хорошу кореневу систему, яка дає змогу вирощувати її в невеликих обсягах ґрунту.
Для виготовлення «вежі» знадобиться пластикова або дротяна сітка, пластикова ємність (відро), тканина або плівка, відрізок труби для подання води, розсада петунії. З відрізка старої каналізаційної труби робимо систему для поливу. Нижній кінець труби треба заглушити, щоб вода не витікала, а по всій її довжині та діаметру робимо невеликі отвори, через які вода надходитиме до коріння. Згортаємо сітку в циліндр, усередині цього каркасу розміщуємо тканину або плівку і ставимо у відро. Насипаємо ґрунтосуміш і поливаємо (частинами), попередньо встановивши трубу для поливу. Плівку прорізаємо в потрібних місцях для посадки розсади. У зроблені отвори висаджуємо саджанці петуній.
Також вертикальну клумбу можна зробити з пластикової труби великого діаметру, попередньо прорізавши в ній отвори. Для дренажу на дно слід насипати шар керамзиту товщиною 5-7 см (див. фото).
Для поливу досить залити воду зверху в трубу, розташовану в центрі клумби, після чого вода вбереться в ґрунт рівномірно і дійде до коренів рослин. Через кілька тижнів вертикальна клумба буде радувати вас і ваших гостей.
Якнайкраще для вертикальних клумб підходять ампельні рослини, що мають гнучке і довге стебло. Це ампельна бегонія Шансон – вона не
любить спеку, її потрібно часто поливати, а розташовувати краще в напівтіні. Пеларгонія любить сонечко і тепло, не пропаде навіть за недовгої відсутності поливу. Лобелія любить і сонце, й невелику тінь, віддає перевагу вологій і багатій на добрива землі. Бакопа – рослина з білими та блакитними квітами, цвіте все літо, а також чорнобривці, фіалки, губастик і багато інших рослин.
Підготував Володимир Столяренко