Facebook Pixel Створення | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Як зробити

Назад Як зробити
23 січня 2023

Як зробити вдома «живу вежу»

Продовжуючи тему вертикального озеленення, розглянемо її докладніше на квіткових «вежах».

Для вертикальних клумб однією з найбільш придатних культур є петунія, оскільки догляд за нею досить простий, вона стійка до посухи, не боїться спеки, але не любить застою води. Важливо й те, що вона цвіте з початку літа й до настання осені. Велике розмаїття сортів петунії дозволяє створити дуже красиві й барвисті клумби. Петунія має хорошу кореневу систему, яка дає змогу вирощувати її в невеликих обсягах ґрунту.

Для виготовлення «вежі» знадобиться пластикова або дротяна сітка, пластикова ємність (відро), тканина або плівка, відрізок труби для подання води, розсада петунії. З відрізка старої каналізаційної труби робимо систему для поливу. Нижній кінець труби треба заглушити, щоб вода не витікала, а по всій її довжині та діаметру робимо невеликі отвори, через які вода надходитиме до коріння. Згортаємо сітку в циліндр, усередині цього каркасу розміщуємо тканину або плівку і ставимо у відро. Насипаємо ґрунтосуміш і поливаємо (частинами), попередньо встановивши трубу для поливу. Плівку прорізаємо в потрібних місцях для посадки розсади. У зроблені отвори висаджуємо саджанці петуній.

Також вертикальну клумбу можна зробити з пластикової труби великого діаметру, попередньо прорізавши в ній отвори. Для дренажу на дно слід насипати шар керамзиту товщиною 5-7 см (див. фото).

Для поливу досить залити воду зверху в трубу, розташовану в центрі клумби, після чого вода вбереться в ґрунт рівномірно і дійде до коренів рослин. Через кілька тижнів вертикальна клумба буде радувати вас і ваших гостей.

Якнайкраще для вертикальних клумб підходять ампельні рослини, що мають гнучке і довге стебло. Це ампельна бегонія Шансон – вона не

любить спеку, її потрібно часто поливати, а розташовувати краще в напівтіні. Пеларгонія любить сонечко і тепло, не пропаде навіть за недовгої відсутності поливу. Лобелія любить і сонце, й невелику тінь, віддає перевагу вологій і багатій на добрива землі. Бакопа – рослина з білими та блакитними квітами, цвіте все літо, а також чорнобривці, фіалки, губастик і багато інших рослин.

Підготував Володимир Столяренко