Троянди з насіння - легко і цікаво
НазадДоброго дня, мій улюблений «Сільський віснику»! Я тебе передплачую з 2006 року і щомісяця з нетерпінням чекаю на новий номер. Роздивляюся каталоги квітів, овочів, дерев, знаходжу корисні поради у їх вирощуванні та, звичайно, щось замовляю.
З ранньої весни і до заморозків на нашій присадибній ділянці цвітуть квіти, а взимку — в будинку на підвіконнях. Я їх дуже люблю, вони мені додають здоров’я, дарують енергію та радість.
Я люблю експериментувати та спостерігати за ростом і розвитком рослин, вважаю, що немає нічого прекраснішого за те, що ми виростили власними руками.
Мені особисто до вподоби троянди, і тому хочу розповісти, як вдалося їх розмножити, можливо, комусь стане в нагоді мій досвід.
За радянських часів я виписувала троянди з Латвії, купувала в ботанічному саду, розплідниках. Свого часу я мала 120 кущів троянд, але одного року зима була дуже холодна, і майже всі вони вимерзли, залишилось лише п’ятнадцять. Було дуже гірко.
Знову почала займатися трояндами. Деякі купувала на базарі, виписувала із каталогів «СВ», розмножувала пагінцями, які досить часто не приживалися. Тож вирішила вирощувати троянди з насіння.
Влітку, коли зацвітають троянди, обираю перші найкращі, найбільші квіти. Кілька разів обережно даю їм щигля, аби вони запилились, і так кілька разів на день. Стараюся, щоб на кожному кущі було по одній-дві квітки.
Восени зриваю плодики, які дозріли, — вони схожі на плоди шипшини. Підсушую, а потім обережно виймаю насіння. Після Нового року висіваю в горщики, а навесні висаджую у відкритий ґрунт.
У мене зараз є одноі дворічні троянди, які вже зацвіли. Найкраще розмножуються плетисті та ґрунтопокривні — майже стовідсоткова схожість.
Цього року я посіяла чайно-гібридні троянди, їх зійшло 52 шт. Коли влітку вони почали цвісти, то з них 6 шт. були порожні — наче шипшина. Ці троянди я викопала і пересадила у дворі біля огорожі, а в решти обірвала бутони, щоб рослинки не виснажувалися і кущ ріс розкішним. А коли вони стали зацвітати, то на деяких трояндах були такі красиві багатопелюсткові квіти незвичайного кольору, яких у мене взагалі немає!
Цей спосіб розмноження позитивний тим, що коли й підмерзнуть пагінці троянд, то із коріння вийдуть нові, а не такі, як шипшина. Тому хочу сказати, щоб люди, які бажають розвести троянди, не боялися експериментувати, і в них усе вийде.
Олена Ремез, м. Березань-2, Київська обл.