Facebook Pixel Захищаємо суницю від заморозків | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Захищаємо суницю від заморозків

Назад Захищаємо суницю від заморозків
28 квітня 2025

Вже кілька років поспіль вирощую великоплідну суницю нейтрального дня сорту “Альбіон”. Виведений у Каліфорнійському університеті, США, цей сорт виявився дуже вдалим. Ягода велика, конічна, темно-червона всередині й зовні, блискуча, транспортабельна, придатна для заморозки. Урожай із кінця весни й до початку перших морозів. Має унікальний яскраво виражений аромат і дуже інтенсивний солодкий смак. Сорт стійкий до погодних факторів і хвороб. 

Зазвичай, ми маємо дві вузькі грядки під суницею (50-54 кущики на кожній). У минулому, 2024 році, оставив вуса з весни і вже 7 червня молоді укорінені рослинки пересадив на нову грядку (восени з цих кущиків зірвали по 2-3 великі, смачні ягоди). До 1 жовтня посадив нові, укорінені з вусів молоді рослини суниці, вже на другу грядку. Перезимували обидві грядки добре, без випадів.

Березень цього року у нас був прохолодий, тому на першу грядку з більшими кущиками суниці поставив дужки і накрив агроволокном, щоб мати ранній врожай. Поливав, рихлив, підживлював, обробляв від суничного кліща та гнилей. Рослини гарно розвивалися і з’явилися перші квіти. Та не все так добре було далі. 8 квітня під ранок температура опустилася до -2 0С, а наступні два дні ще нижче, до -3…5 0С.

На жаль, я покладався на те, що мої грядки із суницею під агроволокном і витримають ці приморозки. Так і сталося, листя не було пошкождене, але усі квіти, які почали відкриватися з настанням теплих днів, були з чорною цяточкою підмерзлого зародку ягоди! 

Сьогодні 24 квітня, кущики випустили нові квітконоси зі здоровими квітами (див. фото). Тож самі перші солодкі ягоду будуть пізніше. Ця історія не тільки про те, що можна було накинути ще один шар агроволокна, а є попередженням!

У неділю 27 квітня, а в східних регіонах в понеділок 28 квітня, очікуються приморозки до - 4 0С, а на поверхні ґрунту і нижче. Тож вкриваємо і спасаємо майбутній врожай. Також можуть бути пошкоджені виноград, кісточкові культури і фруктові дерева.

Володимир Столяренко