Facebook Pixel Чай для малюків. Ч2 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Чай для малюків. Ч2

Назад Чай для малюків. Ч2
13 травня 2024

Малиновий чай. Чай із малиною сприяє якнайшвидшому  лікуванню при ангіні, грипі та застуді. Є загальнозміцнювальним і вітамінним відваром. Його унікальність полягає в тому,  що яким би чином він не був заварений, його користь і смак залишаються незмінними. Малина містить саліцилову кислоту, яка має жарознижувальну властивість при застуді. Малиновий  чай також має протикашльовий, потогінний, вітамінний і протизапальний ефект, він рекомендований при вірусних захворюваннях. Проте позитивний результат цілющий напій дасть тільки  в тому випадку, якщо температура тіла не вища 380С, інакше його буде потрібно поєднувати з медикаментозним лікуванням. 

Люди навчилися заморожувати ягоди, щоб у зимовий вечір  заварити смачний малиновий чай. Багато господинь улітку сушать листя й гілочки рослини, а взимку пригощають свою сім’ю  запашним напоєм. Вчені стверджують, що вітамінно-мінеральний комплекс у варенні з малини зберігається краще, ніж в інших ягідних вареннях, тому його дуже люблять діти і дорослі.  

Щоб приготувати ароматний чай із гілочок малини, їх необхідно добре промити і покласти в каструлю. Кип’ятити протягом 10 хвилин і залишити на 30 хвилин настоюватися. Вживати такий чай тричі на день перед їдою в кількості 300 мл. Напій позбавить від кашлю. Якщо ви використовуєте сухі гілочки, то їх треба якомога дрібніше наламати і заварити у такій пропорції: 1 ст. ложка гілочок на 2 склянки кип’яченої води. Комбінувати його можна з будь-якими іншими видами чаю або з трав’яними сумішами, а також із лимоном. 

Чай із мелісою. Меліса, що завдяки аромату листя  відома також як лимонна м’ята,— ​перевірена часом багаторічна пряна і лікарська рослина, про властивості якої знали  ще за часів античності. В медицині популярні чаї та настої. Чай із меліси легкий у приготуванні й має чудовий смак. Особливо він гарний у поєднанні з медом. 

Меліса заварюється за аналогією зі звичайним чаєм, із розрахунку 1 ч. ложка сухої трави на 1 склянку окропу.  При використанні свіжого листя меліси заварюють одну гілочку на чашку або пучок на літр окропу. Чаю слід дати настоятися 10–15 хвилин, а вживати його можна як у гарячому  вигляді, так і в холодному. 

Чай із меліси— ​універсальний засіб від багатьох розладів в організмі. Це «смачні ліки», що не тільки мають терапевтичну дію, а й дарують смакову насолоду. Такий чай— ​знахідка для астматиків. Він знімає спазми, пригнічує кашльовий рефлекс  і одночасно розріджує й виводить мокротиння. Добре додавати в нього з цією метою лимон, мед, імбир.  

Ромашковий чай. Напій на цій основі— ​відмінний засіб для лікування. Ромашка є чудовим джерелом аскорбінової  кислоти, яка нікуди не зникає з сухої сировини і не втрачається при заварюванні. Завдяки такій властивості ромашковий  чай здатний зміцнити імунну систему і попередити розвиток застудних захворювань.  

Щоб ромашка принесла користь дитині, її слід заварювати по особливому рецепту. Потрібно взяти 15 г трави  й залити 200 мл окропу. Напій повинен настоятися 15 хвилин. Тоді його можна процідити і давати дитині. Варто  відзначити, що ромашковий чай для дітей має специфічний смак, що подобається далеко не всім. Із цієї причини  його слід трохи підсолодити, тоді малюк із задоволенням питиме його. 

Оскільки чай із ромашки сприяє зміцненню імунітету, варто включити цей напій до раціону малюка якомога раніше.  Проте не варто давати багато чаю, позаяк може виникнути алергія. Педіатри радять дітям до 5 років щоденно пити  по півсклянки трав’яного напою. Корисні чаї для дітей, які включають у себе кілька трав. Крім ромашки в напій можна  додавати листя малини, смородини, меліси, м’яти. Але в цьому випадку важливо простежити, щоб у дитини не було на  них алергії. Чай із ромашки— ​джерело корисних речовин для малюка. Він безпечний і повністю натуральний, тому гарантує, що дитина буде здорова. 

Валентина Рудич, с. Бистричі, Рівненська обл.