Чому мигдаль такий дорогий? Ч2
НазадНезалежні дослідження, судячи з усього, теж підтримують думку про користь мигдалю. Дослідник і ліцензований дієтолог доктор Мішель Вієн вивчала його корисні якості понад 10 років. Пані Вієн виявила, що, коли мигдаль було включено в дієту для схуднення, пацієнти втратили більше ваги, ніж ті, хто дотримувався дієти без мигдалю. Вона стверджує, що мигдаль допомагає почуватися ситим тривалий час. Цю особливість помітили й інші дослідники.
Пані Вієн також працює з хворими на діабет і каже, що завдяки деяким своїм якостям мигдаль чудово підходить для того, щоб споживати його між основними прийомами їжі.
«Оскільки мигдаль багатий на жир, він зменшує глікемічний індекс вашої страви,— пояснює вона.— Якщо з’їсти продукт із низьким глікемічним індексом, тобто мигдаль, у парі з продуктом із вищим глікемічним індексом, наприклад, свіжим фруктом або печивом, ви зменшите викид цукру до крові після їжі».
Мигдаль вигідно купувати великими упаковками. Але споживачам слід пам’ятати, що об’їдатися цими горіхами теж не варто. 28-грамова порція мигдалю (приблизно 23 цілі горішки) містить 160 калорій; кожен горішок дуже поживний, і їсти їх треба помірно.
Дослідження наводять на думку про те, що корисніше насолоджуватись кожним горішком окремо. Експеримент показав, що один горіх слід пережувати 25–40 разів, щоб максимально ним насититись. Довге пережовування сприяє вивільненню поживних речовин в організм.
За останні п’ять років ціна мигдалю зросла майже вдвічі. Цей продукт настільки цінний, що призвів до появи нового виду злодіїв. «Горіхокради», як їх прозвали, викрадають вантажівки з мигдалем, завдаючи суттєвих збитків деяким фермерам.
Вантажівка, вщерть заповнена горіхами, може коштувати понад 160 тисяч доларів і є привабливою здобиччю. Зараз такі крадіжки значно поширилися, хоча здавна були проблемою цієї галузі. Останніми роками фермери запровадили нові заходи безпеки. «Ми фотографуємо всіх водіїв і беремо в них відбитки пальців. Ми фотографуємо їхні водійські права та машини, ведемо набагато більше документації, ніж раніше. Фактор довіри під загрозою, й особисто мені це прикро»,— каже Девід Фіппен.
Працівники у цій галузі давно знайомі один з одним, більшість ферм належать родинам, тож фермери заснували спільноту в інтернеті, де застерігають один одного, якщо по сусідству були помічені горіхокради. Місцевим органам влади вдалося вистежити й віддати під суд багатьох із цих злодіїв.
Утім, Мигдалева рада Каліфорнії каже, що викрадання горіхів не є головною проблемою галузі. Основну загрозу становить дедалі більша нестача води у Каліфорнії. Наразі цей штат потерпає від найгіршої посухи за задокументований період часу (а це понад століття). За останні три роки випало дуже мало дощу, і рівень води у водосховищах продовжує падати.
«Це найнижчий рівень, який я бачив у цю пору року, певно, за все своє життя,— скаржиться пан Фіппен.— Чи переживемо ми четвертий рік посухи, ось у чому питання. І відповіді я не знаю. На мою долю таких випробувань ще не випадало, і ми просто не знаємо, чи подбає про нас матінка-природа і яким чином».
Щодо ціни, то немає причин сподіватися, що найближчим часом хрумати горішки стане дешевше. Попит росте, а пропозиція обмежена; не виключено, що посуха, навпаки, спричинить тимчасове підвищення цін.
«Уся справа в попиті та пропозиції,— каже пан Талбот і додає: — Порівняйте мигдалеві горішки з іншими продуктами. Вони дорожчі від картопляних чипсів або солоної соломки, але люди готові платити трохи більше, бо бачать у цьому продукті більшу користь — це називається «відчуття цінності продукту».
Пітер Баус, BBC News (скорочено)