Однорічники: додайте фарб у свій сад за допомогою яскравих та різноманітних кольорів
НазадОднорічники – яскрава прикраса саду
Квіти – найпрекрасніший витвір природи. Вони наповнюють наше життя почуттям радості та захоплення. Але, на жаль, останніми роками виростити таку красу стає дедалі складніше. Головною проблемою квітникарів найчастіше стає відсутність регулярного поливу рослин при постійному сонці. Ось чому треба ретельно продумувати асортимент квітів, які створюватимуть яскравість та красу в саду, будуть радувати нас своїм цвітінням щодня з весни та до пізньої осені.
Безперечна перевага однорічників – непримхливість та невибагливість у постійному догляді, незважаючи на високу декоративність. Завдяки зусиллям селекціонерів асортимент однорічних квітів поповнюється все новими видами прекрасних невибагливих сортів. Приступаючи до вибору однорічників, необхідно придбати насіння жаро- і посухостійких рослин, рясно квітучих, з махровими, великими квітками, кольорового забарвлення, зі строкатим листям і безперервним цвітінням.
Щоб ваше подвір'я було наповнене яскравими фарбами і п'янким ароматом протягом усього сезону, одних багаторічників (підсніжників, крокусів, пролісок, пушкіний, нарцисів, тюльпанів, гіацинтів та ін.) буде недостатньо. Вони прекрасні, але швидко відцвітуть, ось чому для створення безперервного цвітіння і прикраси наших палісадників необхідні однорічники (агератум, корончастий ліхніс, гайлардія, лаватера, волошки, циннія, гвоздики, календула, мірабіліс, ешшольція, петунія, портулак, ротики та ін).
Чергуючи та комбінуючи у квітнику рослини по 5–8 шт., можна створити гарні та яскраві композиції. Дуже важливо правильно підібрати їхню кольорову гаму. За допомогою кольору створюється не лише краса на клумбі, та й бажаний настрій.
Почуття радості та захоплення принесуть червоні, жовті та помаранчеві квіти (сальвія блискуча, рудбекія, чорнобривці, календула, космея та ін.). Сині та фіолетові (геліотроп, агератум, волошка) поряд з білими (аліссум, гіпсофіла, молочай облямований) подарують відчуття свіжості, елегантності.
Рожеві, бузкові та блакитні (лаватера, годеція, петунія, ротики, мірабіліс, циннія, жоржина, бальзамін, портулак та ін.) можна посіяти окремими групами, які будуть радувати своїм яскравим забарвленням.
А квіти з гарним листям (срібляста цинерарія, строкаті колеуси, геліхризум та ін.) додадуть квітнику особливого шарму. Яскравий і дуже красивий сальпіглосис, бегонія вічноквітуча, гвоздика Шабо, гацання, скабіоза, вербена та ін радують погляд своєю красою та неповторністю.
Лідером серед посухостійких квітів є корончастий ліхніс зі своїми яскраво-малиновими суцвіттями. Не відстає від нього і гайлардія з яскраво-жовтогарячими ромашковими квітами.
Для альпійських гірок найкращими будуть очитки. Вони добре почуваються серед каміння і легко розмножуються. Їх можна ділити, живцювати і садити прямо у відкритий ґрунт, де вони швидко укорінюються.
На проблемних, посушливих місцях найкраще посадити мірабіліс. Його яскраві невеликі квітки-грамофончики – білі, жовті, малинові, смугасті – цвітуть ціле літо та випромінюють тонкий приємний аромат. Дуже красиво виглядає і молочай білоокаймлений, йому не страшна ніяка спека. Він дає багатий самосів. Посіяний одного разу, він ростиме довгі роки і прикрашатиме палісадник своїми великими білими шапками.
Неперевершено виглядає на клумбах, альпійських гірках, у ящиках яскраво-квітучий портулак, який розкриває свої квіти у сонячну погоду. Білі, помаранчеві, рожеві, жовті, червоні, малинові та зі смужками, прості та махрові, з листям-голочками, вони стеляться по землі і цвітуть рясно та розкішно. Портулак дає самосів. Поряд з бегонією вічноквітучою та очитками він неповторний. Петунія та аліссум створюють у саду запашний дует.
Ліани (іпомея, долихос, кобея та інші) прикрашають паркани, альтанки, балкони. Неможливо уявити собі палісадник без чорнобривців і календули. Вони чудово ростуть як на сонці, так і в півтіні, радують нас цвітінням, а головне – лікувальні. З пелюсток цих квітів роблять усілякі настоянки, відвари, чаї. Ці унікальні рослини мають бути у кожному дворі.
Ну а який же квітник без маттіоли, без її чарівного та неповторного аромату?! Посійте насіння матіоли у різних куточках вашого саду – і він наповниться чудовим ароматом цієї квітки.
Коли однорічники почнуть відцвітати і оголюватиметься середина кущів, рослини можуть набути непривабливого вигляду. Необхідно обрізати пагони до половини, підгодувати та рясно полити. Дуже швидко з'являться молоді пагони, які знову дружно та пишно зацвітуть. Друга хвиля цвітіння може тривати до самих заморозків. Якщо у вас мало місця, розсаду можна висадити в ящики або вазони, які зручно поставити в будь-якому куточку.
Хоча однорічники і невибагливі, але без мінімального догляду все ж таки не обійтися. Якщо ви хочете мати гарний, доглянутий квітник, необхідно хоча б один раз на тиждень полити рослини, зробити одне-два підживлення: спочатку азотними добривами для росту, а для утворення квіток та пишного цвітіння корисні фосфорно-калійні добрива та мікроелементи. Я використовую чудове добриво Кеміра Люкс.
За необхідності слід обробити квітники фунгіцидами (від хвороб) та інсектицидами від шкідників (попелиці, гусениць, трипсів та ін.). Це допоможе продовжити життя вашим квітам. Насіння однорічників можна посіяти прямо в землю або виростити і висадити розсаду цих квітів, що дасть ранній початок цвітіння.
Вибирайте насіння посухостійких та невибагливих у догляді квітів – усі вони є в каталогах «СВ». Прикрашайте ваші квітники без особливих витрат та праці! Навіть у виснажливу спеку, доклавши трохи зусиль, ви зможете зробити їх ефектними та красивими. Успіху всім і процвітання!
Юлія Калько,
смт Приютівка, Кіровоградська обл.