Сальпіглосіс. Ч2
НазадАгротехніка
Виростити сальпіглосіс із насіння можливо як посівом відразу у відкритий ґрунт, так і через розсаду. При цьому і перший, і другий спосіб не такі вже й складні. Головне— придбати насіння і правильно провести його посів.
Розсадний спосіб передбачає вирощування розсади в домашніх (тепличних) умовах. Для цього необхідно запастися тарою для посіву вже в лютому, оскільки оптимальним періодом для пророщування насіння є початок березня. Насіння сальпіглосісу досить дрібне, і тому для зручності посіву можна застосовувати широкі й не дуже глибокі ємності як міні-парники.
Висівають насіння не густо. Ґрунт слід брати пухкий, а перед самою посадкою його поверхню розрівнюють і зволожують. Розкладене насіння присипають тоненьким шаром ґрунтосуміші. Далі ємність із посадками необхідно накрити плівкою (склом) і поставити на світле підвіконня.
Для того щоб сіянці краще проростали, садівники радять поверх плівки (скла) класти додатково білий аркуш паперу. Таким чином, для проростання насіння вистачить світла, проте буде створено легке притінення від прямих сонячних променів.
Протягом 2–2,5 тижнів необхідно провітрювати посіви, видаляючи з плівки (скла) конденсат. При правильному догляді перші сходи сальпіглосісу з’являться за два тижні після посіву. Привчати паростки до свіжого повітря потрібно регулярно, поступово збільшуючи проміжки часу для провітрювання посівів. Після проходження «курсу загартовування» з ємностей можна прибирати плівку зовсім.
Далі розсаду пікірують. Це краще робити, поки паростки ще зовсім невеликі. В індивідуальні горщики (стаканчики) пересаджують сіянці, щойно починають формуватися справжні листочки. Процес пікірування потрібно проводити з особливою обережністю, оскільки коріння рослин дуже тендітне. Як правило, акуратно пересаджені сходи приживаються і через деякий час починають інтенсивно рости.
Для кращого кущіння необхідно прищипувати верхівки сіянців, аж поки не настане пора пересаджувати їх у відкритий ґрунт. Полив розсади повинен бути помірним, без перезволоження. При цьому варто постійно стежити за поверхнею ґрунту і не допускати його пересихання.
Вирощування сальпіглосісу також можливо через посів відразу на грядки. Насіння можна висівати вже в кінці квітня, але краще все ж таки на початку травня. У такому випадку стадія цвітіння рослин настане ближче до другої половини літнього сезону. На підготовленій ділянці формують лунки або борозенки під посів насіння. Глибина лунок повинна бути приблизно 2–2,5 см. Після посіву проводять рясний полив. Коли з’являться сходи, почекайте, коли вони досягнуть 3–4 см заввишки, і, якщо це потрібно, прорідіть їх. Залишають тільки сильні паростки на відстані близько 20–30 см один від одного (така ж схема застосовується і для посадки розсади).
Посадка і догляд
Для сальпіглосісу підбирають сонячне місце без протягів. Земля не повинна бути малородючою— ґрунт варто збагатити гумусом, перегноєм. Потрібно також керуватися тим, що рослина любить слабокислі та нейтральні ґрунти.
До поливів сальпіглосіс ставиться добре, якщо вони проводяться регулярно і з урахуванням погодних умов:
• влітку рослини поливати щодня, застосовуючи і обприскування;
• восени і навесні— два-три рази на тиждень, не допускаючи ні замокання, ні пересихання.
Періодично потрібно проводити прищиплювання пагонів, щоб формувалося більше бутонів і, відповідно, цвітіння було пишнішим. Протягом періоду цвітіння сальпіглосіс кілька разів можна підживлювати добривом для квітучих рослин.
У цілому, вирощування сальпіглосісу та догляд за ним не є обтяжливими. На мій погляд, ця рослина прекрасна, і, на жаль, фото не може повною мірою передати її краси. Раджу всім вирощувати цю дивовижну квітку, адже вона не може не сподобатися!
З повагою, Аліна Микитенко, с. Ковалі, Полтавська обл.