Як отримати задоволення від урожаю цибулі. Ч1
НазадВирощування ріпчастої цибулі не можна назвати занадто складним. Але щоб мати дійсно гарний урожай, слід правильно поводитися з цією культурою. Здебільшого цибулю вирощують як дворічну культуру. У перший рік садять насіння (чорнушку) й отримують цибулю-тиканку — невеликі цибулини діаметром 1–2 см. Наступного року з них виростають великі товарні цибулини.
Смакові характеристики. Ви можете підібрати для себе сорти цибулі з яскраво вираженою гостротою, напівгострі або практично позбавлені гостроти — так звані салатні сорти. Підживлення цибулі сіркою помітно додає їй гостроти. Сірка також суттєво впливає й на вміст цукру в цибулині. Таким чином, тип ґрунту та застосування сірки в добривах мають бути такими, щоб урожай відповідав вашому смаку.
Попередники. Коренева система цибулі не може формувати високі врожаї без багатого ґрунту. Тому цибулю висаджують після культур, які потребують підвищеної поживності ґрунту та отримали гній при осінній обробці ґрунту (рання капуста, томати, огірки, рання та середня картопля, кабачки, баштанні культури, бобові). У цибулі хороша сумісність з усіма видами капусти, морквою, буряком, редискою, зеленню, що дозволяє поєднувати ці культури в ущільнених посівах.
Ґрунт. На городі цибулю повертають на колишнє місце через 3–5 років. Восени після збирання попередника ґрунт звільняють від бур’янів і поливають, провокуючи сходи бур’янів. Потім глибоко перекопують, вносячи на бідних ґрунтах по 20–30 г/м2 суперфосфату та безхлорних калійних добрив, а вже навесні — азотні. Обрана під цибулю ділянка повинна добре освітлюватися сонцем.
Підготував Володимир Столяренко