Facebook Pixel Перші кроки у вирощуванні суниці. Ч2 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Перші кроки у вирощуванні суниці. Ч2

Назад Перші кроки у вирощуванні суниці. Ч2
19 липня 2024

Тепер про рентабельність вирощування суниці. Хто буде працювати за  «спасибі»? Думаю, що ніхто. Отож перед тим, як розпочати якусь справу, потрібно  в першу чергу поставити собі запитання: «Що я з цього матиму?» У кожного  буде своя відповідь. Хтось хоче мати суниці тільки для власного споживання,  а хтось — і для поліпшення свого фінансового становища. Але, кінець кінцем,  кожен хоче отримати якнайбільше ягід з одиниці площі. Тому саме для цього надзвичайно важливо підібрати сорт.  Який саме, вам не скаже ніхто. Це просто необхідно з’ясувати саме вам.  

Не потрібно покладатися на рекламу. Звісно, вона правдива за сприятливих умов. Для суниці ці умови — це  земля, на якій вона ростиме, і достатнє зволоження (це основні два фактори).  Тому часто доводиться чути від людей,  що їх обдурили. Звісно, таке буває. Скажімо, реклама про виткі сорти — їх просто не існує. Є звисаючі (для підвісних  кошиків), але ці сорти не є виткими. Як правило, ці сорти декоративні, для  краси. Хоча, якщо ви живете у багатоповерхівці, то чому б і не виростити  таку суницю на балконі — буде і краса, і користь! На смак вона не поступається звичайним сортам. Якщо хтось  бажає придбати такий сорт, то «СВ» їх  часто пропонує.

На практиці, щоб знайти потрібні сорти, необхідно просто їх посадити.  Чим більшу кількість ви таких сортів візьмете, тим швидше знайдете сорт для себе. Тому не варто брати більше десяти розеток одного сорту. Скажімо, візьмемо 10 сортів суниці по 10 шт.  Важливо, щоб посадка здійснювалася або тільки весною, або тільки  восени. Якщо це весняна посадка,  то її можна здійснити по насадженнях цибулі, так, щоб навколо куща  не росла цибуля в радіусі до 20 см. Цього достатньо, щоб культури не  впливали одна на одну. Можна здійснити насадження по часнику, моркві (за умови вирощування на ранню  продукцію). Одне слово, по будь-якій культурі, яка повністю покине площу до кінця липня. Це зумовлено тим,  щоб у серпні можна було отримати власні саджанці для осінньої посадки. Між сортами достатньо мати  відстань 2 м, щоб вуса сортів не змішалися. Таким чином, у вас не буде  порожньої площі й ви перевірите різні сорти. З цих десяти виберіть три,  які найкраще себе зарекомендували на вашу думку. А думка у кожного  своя. У когось це смак ягоди, у когось — розмір, у когось — потенційна  врожайність сорту. 

Звісно, в перший рік вам  не вдасться досягти повного потенціалу сорту, але різниця між сортами вже буде, як кажуть, перед очима. Не варто сподіватися, що сорт,  який у перший рік ви поставили на останнє місце, змінить цю позицію  в наступні роки. У ліпшому випадку він із десятого місця перейде  на дев’яте,— от і все. Тому моя порада — не шкодуйте викидати сорти,  які вам не сподобалися. 

Отож, перший сезон — це сезон випробувань. Тут згодиться ще одна  порада — потрібно постійно проводити пошук нових сортів і їх випробовувати. Саме так ми і чинимо. Кожного  року щось випробовуємо, і якщо сорт виявився чудовий — він витісняє сорт, який знаходиться на останньому місці у нашій колекції. Після відбору сортів, які нам сподобалися, висаджуємо їх восени на постійне місце.  

Про те, як садимо суницю і доглядаємо за нею, буде у наступній статті,  де поговоримо про схеми посадки, які кущі брати для посадки і про деякі хитрощі, що стосуються суниці. 

Олег Крохмаль, с. Соснівка, Кіровоградська обл.