Facebook Pixel Створюємо кутову клумбу | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Створюємо кутову клумбу

Назад Створюємо кутову клумбу
25 березня 2024

Сім високопродуктивних багаторічників дадуть вам багато квітів у літній  час і восени. Ці рослини прикрасять  ваше обійстя там, де вони зможуть отримувати шість годин (або більше) сонячного  світла щодоби. Клумба необтяжлива у догляді. Перед тим, як узяти в руки лопату  та почати робити клумбу, яка стане запорукою вашого майбутнього задоволення,  слід відповісти на кілька запитань. 

l Чи є у мене відповідне місце для розташування цієї клумби? Схема показує розміри, але, взагалі, можна збільшити чи зменшити розмір шляхом додавання або вилучення рослин. 

l Чи є на моєму подвір’ї відповідні умови щодо освітлення рослин сонцем?  

l Чи потребує поліпшення ґрунт? Більшість рослин виживуть у різноманітних  ґрунтових умовах, але добре дреновані,  в міру вологі ґрунти найкращі. Щоб випробувати ґрунт, ретельно промочіть його  водою зі шлангу, почекайте добу, а потім візьміть і стисніть у руці. Якщо ґрунт утворює  грудку, яка тримається, але легко розбивається, коли ви штовхаєте її пальцем, — ваш  ґрунт ідеальний. Якщо ґрунт не витримує  свою форму після стискання — він піщаний. Якщо грудка не розпадається — ґрунт  занадто глинистий. У будь-якому випадку ви можете поліпшити його, додаючи як органічні речовини (гній, компост, торф), так і мінеральні (пісок чи глину).  

l Чи є кислотність вашого ґрунту нейтральною? Перевірте рН ґрунту в місцевій  лабораторії та дотримуйтеся рекомендацій, якщо вам потрібно його виправити  (в залежності від того, наскільки кислим чи лужним є ґрунт). 

Створення основи клумби  

Щоб розмітити клумбу, використовуйте садовий шланг, аби відзначити краї.  Коли будете задоволені формою, посипте порошком крейди чи піском уздовж  шлангу, щоб позначити контур. Гострою лопатою прокопайте вздовж контуру, щоб остаточно встановити край клумби. 

Перекопайте ґрунт на глибину 15–25 см і одночасно скористайтеся  можливістю додати органічні речовини (компост, торф чи перегній). Додайте  мінеральні добрива, якщо тільки аналіз  ґрунту цього потребує, а взагалі, надмірна кількість добрив зробить більше  шкоди, ніж користі.  

Після того, як ґрунт під клумбу буде готовий, ретельно полийте його водою і почекайте тиждень. За цей час проросте насіння бур’янів. Видаліть їх або прикопайте  у ґрунт. Якщо ви скористаєтесь хімікатами для знищення бур’янів, дотримуйтесь  інструкції з урахуванням часу очікування після обробки перед посадкою рослин. 

Облямівка клумби  

Зазвичай набагато легше підтримувати клумби, якщо вони мають облямівку, що  захищає посаджену рослинність від вторгнення небажаних гостей. Виберіть пластик,  метал, камінь, цеглу — що завгодно, але врахуйте додаткову ширину на цю смугу.  

Посадка 

Тепер настала весела частина! Якщо у вас є всі необхідні рослини, поставте (покладіть) їх на підготовлене місце. Це допоможе вам попередньо побачити,  як виглядатиме клумба, і дозволить зробити якесь коригування. Не хвилюйтеся,  що квіти на клумбі розташовані рідко —  молоді рослини завжди потребують місця для росту. Починайте висаджувати  з найбільшої рослини. 

Установіть багаторічники у ґрунті на тому ж рівні, на якому вони росли раніше.  Притоптуйте ґрунт навколо кожної рослини руками. Ретельно полийте водою.  

Коли восени будете досаджувати на клумбу цибулинні квіти, радимо вам відразу висадити їх у пластикові пляшки з пропаленими отворами на дні та по боках.  Окрім того, що бульби будуть захищені  від гризунів, у наступні роки ви легко знайдете їх для розсаджування в інші місця.  

Мульчування 

Це гарна ідея — додати мульчу, яка зберігає вологу, охолоджує коріння  рослин, захищає ґрунт від розмиття дощем, заважає рости бур’янам. Органічну  мульчу доводиться періодично додавати, бо вона розпадається. Мульча з каміння, безумовно, стійка, але вона придатна не для всіх рослин. 

Наступний догляд 

Перший сезон росту є найважливішим  для висаджених рослин. Добрим правилом є полив щодня протягом перших двох  тижнів, потім — двічі на тиждень решту  першого сезону. Наступного року ви можете дозволити природні умови, доповнюючи сухі періоди глибоким поливом.  

Ви також повинні старанно доглядати клумбу протягом першого року. У міру  того, як рослини розростатимуться і заповнюватимуть простір, можливостей для  бур’янів буде дедалі менше. Товстий шар мульчі також допоможе в цьому. 

Більшість із наведених рослин  є в каталогах «СВ», а бульби осінніх цибулинних ви знайдете в наступному номері газети. У статті описано конкретні  сорти, але, безумовно, їх можна замінювати іншими, дотримуючись балансу  кольорової гами клумби. 

Підготував Володимир Столяренко