Facebook Pixel Універсальні прянощі для вашого столу. Ч2 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Універсальні прянощі для вашого столу. Ч2

Назад Універсальні прянощі для вашого столу. Ч2
07 березня 2024

Суміш спецій «Карі»  

Склад: чорний кмин, коріандр, кардамон, паприка, кориця, мускатний горіх,  куркума, гвоздика, духмяний перець, чорнобривці, базилік, зерна гірчиці.  

Застосування цієї приправи дуже широке — це практично універсальні прянощі, які доповнять будь-яку страву.  Основні сфери вживання: маринади; смажене й тушковане м’ясо; овочі консервовані й тушковані; супи; морепродукти  та риба; рис і макарони; птиця; гриби та страви з них; випічка і хліб; салати.  

Суміш спецій «Прованські трави» 

Склад: розмарин, базилік, чебрець,  майоран, м’ята, материнка, тархун, чорнобривці, гісоп. «Прованські трави» використовуються для всіх видів страв:  супів, соусів, салатів, сиру; смажених, приготовлених на пару або грилі м’яса, риби, птиці. Можна додавати їх до піци, запіканок, варених яєць, омлетів та яєчні. 

Дуже приємна і смачна приправа для юшки 

Тут потрібні такі складники, як лаврове листя, духмяний перець, суха зелень петрушки та кропу, мускатний горіх, сушена цибуля, сушена кропива.  Влітку більшість зелені краще використовувати у свіжому вигляді. Та і в кожної  господині для цього є власний рецепт приготування.  

Для піци найкраще підходить материнка. Ця пряна трава надає їй особливого  приємного смаку. А до корейської моркви я додаю часник, чорний перець, куркуму, гірчицю в зернах, майоран та коріандр.  

Хочу поділитися ще одним дуже цікавим і корисним застосуванням спецій із  сіллю. Для цього підійде звичайна кухонна, харчова морська та йодована сіль. Дуже  часто роблю таку сіль із власними спеціями (набір ароматних трав), сумішшю сухої  петрушки та кропу, меленим свіжим часником, а також із магазинними куркумою  та паприкою. До речі, видавлений часник у суміші з сіллю може зберігатися цілий рік. 

Пряна сіль — це суміш спецій і солі  

Така особлива й легка у приготуванні приправа тонко підкреслює смак  та аромат страви, до того ж приносить користь здоров’ю. Вона удвічі солоніша,  ніж звичайна сіль. Відповідно, споживати її можна менше. Щоб зробити пряну  сіль, вам знадобиться всього хвилина й такі інгредієнти: сіль, мелений коріандр,  сушені кріп і петрушка, хмелі-сунелі, чебрець, чорний мелений перець, паприка,  гострий червоний перець, свіжий часник. Обирайте склад на свій смак. 

Приготування: до 500 г солі додайте по одній столовій ложці спецій і перетерту  головку часнику. Ретельно змішайте складові (можна без часнику). А спецій кладіть  стільки, скільки вважаєте доречним. 

Пряною сіллю можна приправляти супи, овочі, салати, м’ясо або рибу.  Також її можна використовувати замість звичайної солі під час приготування  сухариків для борщу та дитячих сніданків до школи. Мої діти й онуки дуже  люблять ласувати такими сухариками.  

Валентина Рудич, с. Бистричі, Рівненська обл.