Facebook Pixel Як в’ялити домашні помідори на сонці. Ч2 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Як в’ялити домашні помідори на сонці. Ч2

Назад Як в’ялити домашні помідори на сонці. Ч2
05 липня 2024

Як сушити помідори в домашніх умовах 

Хоча в’ялені помідори можна купити, все-таки варто спробувати висушити томати самостійно, особливо якщо ви  самі вирощуєте овочі. Справа в тому, що більшість комерційних виробників сушених помідорів додають до готової  страви діоксид сірки — харчовий консервант, який допомагає  подовжити термін придатності та зберегти привабливий колір сухофруктів, маринованих овочів і переробленого м’яса.  Незважаючи на те, що цей синтетичний інгредієнт безпечний для споживання людиною, ви можете обійтися без нього.  

Основний процес досить простий. Краще обирати «м’ясисті» сорти помідорів, де менше насіння, хоча це не обов’язково. Стежте за тим, щоб томати були однакового розміру, адже  тоді вони будуть висихати з однаковою швидкістю. 

Розріжте помідори навпіл, покладіть на суху поверхню (бажано під нахилом), злегка посипте сіллю й залиште під  сонячним промінням до повного висихання. Залежно від погодних умов у тому чи іншому регіоні, процес може зайняти  від чотирьох днів до двох тижнів. Вам потрібно буде накрити томати марлею, але так, щоб вона не торкалася помідорів —  тоді овочі не постраждають від комашні. На ніч їх краще заносити в дім, щоб ранкова роса не зіпсувала процес сушіння.  

Як зберігати в’ялені помідори 

Хоча зневоднена їжа зберігається набагато довше, вона все одно може зіпсуватися. Так, висушені на сонці помідори можна вживати до семи місяців, але за умови зберігання в ідеально сухому місці без зайвої вологи, адже вона може стати причиною розмноження бактерій. Помідори в оливковій олії зі свіжою зеленню або часником після відкриття потрібно охолодити. У жодному разі не вживайте помідори з ознаками гнилі або цвілі. 

Висушені в духовці помідори-чері 

Якщо ж сушіння на сонці здається вам занадто трудомістким,  можна домогтися таких самих результатів із допомогою духовки (печі) за коротший термін. До речі, зараз у продажу є багато  моделей електричних сушарок,— можна скористатися ними. 

Для приготування страви в духовці візьміть 1,5 кг помідорів-чері та 1,5 ст. ложки солі. Поставте решітку в центр розігрітої до 90 0С духовки. Деко вистеліть пергаментом. Помідори  розріжте навпіл і покладіть надрізом догори на деко. Овочі можуть торкатися країв одне одного. Присоліть. Сушіть протягом  2–3 годин. Ідеальна текстура добре приготованого, висушеного помідора — коли немає соку всередині, але м’яка шкірка ззовні  зберігається. Отриманий продукт буде більш насиченого червоного кольору, ніж висушені на сонці томати. Помідори чудово смакують до будь-яких пікантних страв — від м’яса до яєць,  а також добре зберігаються в герметичній тарі упродовж місяця в холодильнику або три місяці — у морозильній камері. 

Секрет ідеального смаку  

З часом через відсутність вологи помідори можуть набувати занадто сильного томатного смаку. Щоб відновити  їхній натуральний смак, овочі необхідно зволожити водою  або олією. Важливо: не виливайте воду чи олію після замочування помідорів — ароматизована рідина стане вишуканою  основою для соусів та супів. 

Помістіть потрібну кількість томатів у миску, залийте їх окропом і дайте настоятися 30 хвилин. Злийте воду в окремий  посуд, а помідори просушіть, наріжте шматочками або використовуйте будь-яким способом, який передбачено у вашому  рецепті. Для відновлення смаку в олії помістіть в’ялені помідори в якісну оливкову олію і дайте настоятися за кімнатної  температури в закритій посудині протягом доби. Злийте олію, помідори обсушіть. Зберігайте ароматизовану оливкову олію для приготування соусів або заправки до салатів.  

Якщо ви віддаєте перевагу зберіганню овочів не в сушеному вигляді, можете скористатись рецептом в’ялених  помідорів в оливковій олії

«Pomodori secchi sott’olio», в перекладі з італійської — «в’ялені помідори в оливковій олії» — це простий класичний рецепт зберігання в’ялених томатів для  зручного використання. У південноіталійських регіонах такі помідори зазвичай використовуються для приготування закуски «Антипасто» або як соус  до хрусткого хліба. Додані до бутербродів, салатів, свіжого хліба, страв  із макаронних виробів, піци або смачної фрізелі — твердого хліба, який нагадує половинку бублика,— ці універсальні помідори можуть стати секретом  незвичайного смаку цілої плеяди страв у вашому меню.  

Хоча класичний рецепт не передбачає нічого, крім помідорів та оливкової олії, деякі інтерпретації допускають  додавання зелені, часнику, каперсів або оливок. Ви можете  використовувати свої улюблені інгредієнти або взагалі пропустити їх, незалежно від цього результат буде фантастичним.  

Вам знадобиться скляна банка, яка щільно закривається кришкою. Інгредієнти з розрахунку на банку ємністю  0,5 л: 40 половинок в’ялених помідорів, 2 склянки винного оцту, 2 склянки води, оливкова олія першого ґатунку.  За бажанням: 1 ст. ложка оливок (без кісточок), 1 ст. ложка каперсів (солоних, промитих, сушених), 1 ч. ложка сушеної  материнки (або базиліку, м’яти чи майорану), 1 дрібка червоного перцю чилі.  

У велику каструлю налийте 2 склянки води та 2 склянки оцту. Додайте в’ялені помідори. Переконайтеся, що вони  повністю занурені в рідину. Якщо ні, додайте води та оцту. Доведіть рідину до швидкого кипіння і проваріть близько 10 хвилин. Зніміть каструлю з вогню і дайте відстоятися під  кришкою ще 3–5 хвилин, щоб помідори змогли трохи розм’якшитися. Добре процідіть томати.  

Викладіть злиті помідори на деко, застелене кількома  шарами паперових рушників, і промокніть їх зверху додатковими паперовими рушниками — видалення якомога більшої кількості зайвої води дозволить уникнути передчасного  псування. Перекладіть помідори в скляну банку і додайте необов’язкові інгредієнти на свій смак. Укладайте помідори,  приправи та оливки (каперси) шарами. Закінчивши з укладанням смаколиків, трохи притисніть помідори і заповніть банку  достатньою кількістю оливкової олії. Томати повинні зануритися повністю. Зберігайте ароматний смаколик у холодильнику.  

Оскільки ці помідори не консервовані, є кілька моментів, про які потрібно пам’ятати. Додавання сухих трав, каперсів або оливок є безпечним, а от свіжі трави чи зубчики часнику  збільшують ризик потрапляння в продукт небажаних бактерій. Якщо ж ви все-таки вирішите додати свіжу зелень або  часник, споживайте помідори протягом 2 днів. 

Для додаткової безпеки під час зберігання в оливкову  олію можна додати 1 ст. ложку лимонного соку. Під час приготування страв із в’яленими помідорами вийміть із банки потрібну кількість томатів і поставте банку назад у холодильник —  так помідори можуть зберігатися упродовж кількох місяців.  

Сподіваємося, ви обрали для себе один із варіантів приготування в’ялених помідорів і вже скоро зможете порадувати  близьких новим кулінарним шедевром. 

Підготувала Світлана Мусійко