Чай для малюків. Ч1
НазадПро цілющі властивості чаїв, їх позитивний вплив на організм вам розкажуть у будь-якому куточку Землі. У кожній країні, великому місті чи навіть маленькому селі немає такого місця, де б його не любили і не вживали. Різні народи завжди передавали з покоління в покоління свої чайні традиції. А що вже казати про трав’яні чаї, що використовувалися нашими предками замість ліків!
Асортимент чаїв на основі лікарських трав вражає уяву, але найцікавіше, що кожен з них виконує свою роль і призначення. У нашій країні є безліч трав та інших речовин рослинного походження, які можна використовувати для заварювання чаїв. Великою популярністю при цьому користуються шипшина, м’ята і меліса, а також липовий і ромашковий збори. Усе це зелене багатство має не тільки приємний смак, але й містить масу корисних речовин, що несе користь людині.
Великий вибір чаїв існує не тільки для дорослих, але й для дітей. Адже тепер життя в сучасних мегаполісах приносить багато стресових ситуацій і хвилювань. Навряд чи кому вдасться повністю захистити дитину від сторонніх негативних впливів навколишнього середовища. Адже навіть звичайне відвідування дитсадка на перших порах уже є стресом для дитини. Допомогти малюкові справитися з усіма негараздами та привести його в стан рівноваги можливо. Не поспішайте використовувати різні лікарські препарати, щоб не нашкодити йому. Заспокійливі фіточаї, маючи корисні для організму властивості, завжди допоможуть вам і не матимуть негативного впливу на організм дитини.
Найчастіше використовують ромашку, м’яту і корінь валеріани. Ось для прикладу прості рецепти чаїв:
l 2 ст. ложки розтертого в порошок кореня валеріани, 2 ст. ложки м’яти, 1 ст. ложку шишок хмелю ретельно перемішати. Достатньо взяти 2 ложки суміші й залити їх окропом. Півгодини настояти і процідити. Давати дитині по 1 ст. ложці 3 рази на день.
l 5 ст. ложок ромашки, 1 ст. ложку м’яти, 1 ст. ложку цвіту липи засипати у воду і нагрівати, не доводячи до кипіння. Настояти відвар, процідити і давати дитині за 15 хвилин до сну як чай.
l Шипшину і липу взяти в рівних кількостях, залити водою, довести до кипіння, настояти 30 хвилин. Якщо додати в такий чай лимон і мед, то матимете не тільки заспокійливий, але й вітамінний чай.
Різноманітні відвари і, звичайно ж, чай увійшли в наше життя як найбільш поширені засоби, що допомагають позбавитись від застудних захворювань. Лікуються ними абсолютно всі, а не тільки знавці благородних напоїв.
Фіточай— відмінний засіб від кашлю та бронхіту. Він зігріває, заспокоює, його дуже легко зробити. Для трав’яного чаю використовують свіжі або сушені трави. Їх заварюють окропом. Потім потрібно остудити і додати ложечку меду, щоб напій був солодшим. Ніяких побічних ефектів від таких чаїв не буде, навпаки— вони принесуть лише користь.
М’ятний чай. М’ята перцева сприяє полегшенню основних симптомів бронхіту і зменшує біль у горлі під час ангіни. Її активний інгредієнт ментол діє як протинабряковий та відхаркувальний засіб. Достатньо 1 ч. ложку залити склянкою окропу і дати настоятись 10 хвилин.
Чай із бораго. Огіркова трава (лат. Borago officinalis), бораго, бурачник лікарський, або просто огірочник— теплолюбна однорічна рослина, яку легко впізнати за характерним небесно-блакитним кольором квітів. Зустрічається як у садах, так і в диких умовах.
1 ст. ложку висушених стебел огіркової трави або 1 ч. ложку квіток заливають 250 мл окропу. П’ють по 1 чашці в день протягом максимум 3–4 тижнів. Цей рецепт використовують для зниження температури, лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів.