Facebook Pixel Пастки для садівників. Ч3 | Сib.net.ua
Яку версію сайту бажаєте використовувати?

Пастки для садівників. Ч3

Назад Пастки для садівників. Ч3
14 серпня 2024

Часто-густо ми прислухаємося  до відомих, але не завжди правильних порад щодо садівництва. Ця тенденція стала помітною з розвитком  інтернету – завдяки мережі люди отримали доступ до необмеженої кількості інформації, та, на жаль, не все, про що пишуть на сторінках віртуальних видань, є правдою.  

Іноді ноу-хау, запропоновані неавторитетними джерелами, не тільки не дають видимих результатів,  а й призводять до матеріальних втрат  і, що найгірше, – завдають шкоди рослинам та навколишньому середовищу.  

Редакція «СВ» пропонує нашим читачам користуватися техніками, які пройшли випробування часом. Та й серед них є багато міфів, які вже встигли укорінитися у суспільстві. Настав час їх розвіяти! 

Міф 7: «усі молоді дерева слід підв’язувати чи підпирати» 

Це типова ситуація «так, але». По-перше, ми говоримо про великі розлогі дерева, включаючи фруктові, але не про малі.  

По-друге, опору слід вчасно прибрати. По-третє, стебло дерева повинно мати можливість коливатися –  це змушує його ставати товстішим  і міцнішим. Іншими словами, не фіксуйте дерево до стану нерухомості.  

Розраховуйте, що дерево потребуватиме підтримки від 1,5–3 років.  Фахівці рекомендують робити підпору, яка не перевищуватиме одну третину висоти дерева. Розташовуйте опору  з тої сторони дерева, з якої найчастіше дме вітер. І найголовніше: не забувайте послаблювати кріплення в міру  того, як дерево буде рости й товщати.  

Міф 8: «природні пестициди – найкращі» 

Остерігаючись впливу хімікатів  на навколишнє середовище, садівники часто обирають ті, що позначені  як «органічні» чи «натуральні». Однак іноді такі речовини шкодять рослинам саме тому, що отримані з природних ресурсів. 

Спрямовані на знищення, вони  можуть допомогти позбутися шкідників, які вас турбують, а також тих,  на кого ви не націлюєтеся, наприклад, корисних мешканців вашого саду.  

Те саме стосується домашніх рецептів, наприклад, оцтових розчинів.  Часто опубліковані вказівки щодо використання оцту не перевірені, пропорції в них не виправдані, тому такі рецепти можуть мати негативний вплив на навколишнє середовище  та шкодити корисним мікроорганізмам, які дійсно допомагають утримувати шкідників природним шляхом.  

Висновок простий: вам слід уникати використання будь-яких пестицидів,  якщо це можливо. Для хазяйновитого садівника це не важко. Потрібно лише  вчасно видаляти хворі частини рослини, не заливати грядки, по можливості  збирати шкідників власноруч. 

Якщо ж без використання домішок та синтетичних засобів не обійтися, перевірте склад купленого пестициду на наявність токсичних інгредієнтів та не намагайтеся експериментувати з пропорціями та заміною складників.  

Міф 9: «мох – ознака занехаяного подвір’я»  

Згідно з цим міфом, мох вважається вкрай небажаною рослиною,  тому що він заважає іншим рослинам нормально розвиватися і часто «псує»  вигляд газону. Але не поспішайте позбуватися моху – він може розповісти  вам багато цікавого про вашу ділянку. 

По-перше, мох не вбиває дерева,  тому вам не потрібно цим перейматися. Він є чудовим біоіндикатором,  який реагує на забруднення повітря  й на кількість вологи в ньому. Зважаючи на те, що мох використовує для  свого росту воду і поживні речовини  з того середовища, де росте, він також є чудовим очищувачем повітря від  різних забруднень. Залежно від змін в екосистемі, він змінює свій вигляд та інтенсивність росту, а в особливо несприятливих умовах може й зовсім  загинути. Густий шар моху може накопичувати й утримувати радіоактивні  частинки. 

Також зафіксовані спостереження,  що дерева, вкриті мохом, не тріскаються від різких морозів і не піддаються  сонячним опікам. 

Мох також не вбиває газон, але  його наявність вказує на те, що здоров’я газону потребує поліпшення  і вам необхідно звернути на це увагу. Пам’ятайте, що там, де ґрунт погано дренується, а також у дуже затінених місцях трава не буде добре рости, а от мох – залюбки. Часто для вирішення проблеми зі «всюдисущістю» моху достатньо потурбуватися про дренаж ґрунту і правильний полив. 

Підготувала Світлана Мусійко